406 penkit...

Elikkäs hommasin kolari auton 406, taakse ol tullu joku liikennevalois, korjaus ol helppo. Mut nyt kysynkin, et käykö 406 vm -98 jotkuut muut penkit? vaik 407 tai 406 vm-02?

Nykyinen kuskin penkki on aika huonos kunnos, nitkahtan kuskin painosta (ulkonäön perusteel painoo kuskil ol öbout 120-160kg). Molemmat etupenkit vaihtaisin ja niitä kiinnitys jutstkii mietin.
1570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse tein näin:
Otin penkin pois
-4 ruuvia turvavyön ruuvi
-takaa reuna laidasta muovikansi pois
-penkin alla sähköliittimet, on väritetty, ei sekoa
-hitsasin poikki mennen runko putken
-laitoin jousiin kakksi lisää
-laitoin jousin päälle "lisuketta", jotan kovaa kangasta tai vastaavaa. Superloni ei käy, koska jouset painaa sen siitä kohtaa littuun.

Noin ollut vuosia. Tuli paljon ryhdikkäämpi, ja paremoi istuin tuntuma. Joustoakin on.
----------
Eipä ole muuta, kuin penkki pois ja kokeilua. kiinnitys ruuvejä voi muutella, lahinnä istuimeen...niin kokeilemalla näkee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolari auto kirjoitti:

Elikkäs hommasin kolari auton 406, taakse ol tullu joku liikennevalois, korjaus ol helppo. Mut nyt kysynkin, et käykö 406 vm -98 jotkuut muut penkit? vaik 407 tai 406 vm-02?

Nykyinen kuskin penkki on aika huonos kunnos, nitkahtan kuskin painosta (ulkonäön perusteel painoo kuskil ol öbout 120-160kg). Molemmat etupenkit vaihtaisin ja niitä kiinnitys jutstkii mietin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu