nissan.fi sivuilta? Onko valmistus lopetettu?
Qashqai katosi
hölömistynyt
93385
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
En ole kyllä kuullut juttuakaan sen valmistuksen lopettamista.
"Tulossa olevat mallit"-linkistä löytyy Qashqai 2 eli pidempi 7-paikkainen(kin) Qashqai. Tulee myyntiin lokakuussa.
Tässä mallissa on hieman erilainen keula kuin nykyisessä, lyhyemmässä Qashqaissa. Epäilen, että lyhyt mallikin kokee tänä syksynä vastaavan faceliftin, joten vanhan version tiedot on ehkäpä siksi poistettu.
Valmistusta ei todellakaan ole lopetettu. Kysyntä on itse asiassa niin kova, että Sunderlandin tehtaalla siirryttiin keväällä kolmeen vuoroon. Pidempi malli kunnon tavaratiloilla ei ainakaan v'ähennä kysyntää, eikä Nissanilla tässä kokoluokassa ole oikein muutakaan farkunkorviketta tarjolla. Jossain lehtijutussa Qashqai 2:n mainittiinkin olevan osaltaan Primera Wagonin korvaaja.
Pitäisi vain hintaa tarkistaa alaspäin, jos aikovat myydä autoa.
Kaikki tuntuu olevan myyty kun jonottelemaan joutuu.
Tammi-kesäkuussa rekisteröintitilaston 13. sija (1734 kpl), vain 43 kpl Mondeota jäljessä. Pelkkä kesäkuu huomioidensijoitus oli 11., edellä vain Golf, Octavia, Corolla, Ceed, Focus, V70, Auris, Passat, Avensis ja A4.
Ei niinkään huono suoritus autolta, josta on tarjolla vain yksi korimalli. Uskallan väittää, että 2-version myötä mennään kärkikymmenikköön, jos vain autoja riittää tänne perukoille.
missä on myytyjä ?
ei etelässä,
Toivottavasti Qashgai katoaa ja pian. Tosiasiassa se katoaa melko pian. Kuka tuon näköistä autoa viitsii edes ostaa, koska on korkea ja sisätiloiltaan pieni ja tuuliherkkä. Autossa ei ole mitään järkeä ja vielä jälleenmyyntiarvo on varmasti surkea.
Tämä oli minun mielipiteeni ko. autosta!
Että silleen!!
Taitaa oulunmies olla niin lyhyt,ettei ilman tikkaita autoon pääse ja varmaan yhtä paksu kuin pitkäkin,jos sisä tilat ei riitä
kiikkerä niin mitä ihmeen painavaa pas... mahtaa pää olla täynnä.