Kalle Palo tulee 16.8 pitämään kurssin Pyhäsalmen Suurlavalle.
Lisätietoja Vuskareiden kotisivuilta:
http://www.tanssileiri.fi/tulevat_tapahtumat.htm
Kalle Palon bugg-kurssi
koonee yykaa
2
1059
Vastaukset
- Tanssiva insinööri
....hyvä
Tästä Kallen kotisuille
http://www.dansfirman.se/- Tasatahtinen
Perusaskellus
Buggan perusaskelluksessa askel rullaa päkiältä kannalle ja samalla polvi suoristuu.
Jousto siis tapahtuu pääasiassa siellä.
Tyttöjen askellus on lavoilla useimmiten oikeaa.
Pojat useimmiten taas lampsii "tasajaloin" (mikälieoikeatermi), eli eihän se ole edes kävelyä, koska kävellessä otetaan kanta-askeleita. Puhumattakaan, että askel otettaisiin päkiälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114389
- 803564
Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223421Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843415Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273306- 902974
- 762974
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim672865"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452810Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852589