Onko kenelläkään mitään hajua mistä Kaustiselta saisi vuokra-asunnon? Saattaa tulla syksylllä muutto eteen miehen töiden takia ja nyt jo asiaa mietin. Kunnalla ei ainakaan tämän hetken tietojen mukaan ole meille (Sisäsiisti pariskunta ja kissa) sopivaa asuntoa.
Vuokra-asunto
5
3741
Vastaukset
- Lomalta palanut
Millaista vuokra-asuntoa haette? Mitä olette valmiita maksamaan? Ammattinne ja maksukykynne? Millaisiin töihin mies olisi tulossa? Mitä itse tekisit töiksesi?
- Kaustiselta
2-3h ja keittiö mahdollisesti myös sauna. Normaali vuokra ei yli 500 euroa (oletan, että Kaustisella on halvempaa kuin Kokkolassa). Maksukyky kunnossa itse työskentelen nuoriso-ohjaajana Kokkolassa ja mies on työnjohtajana Vimpelissä.
- sinnax
Minäkin tarvitsisin vuokrakämpän (rivitaloasunon) kaustiselta, mutta eipä siellä taida olla tarjolla. Rakentajat rakentakaa, halpoja tavallisia, ei mitään luxuslukaaleja!
- vapaana on
Tämän viikkoisen paikallislehden mukaan vapaana on ainakin 2 isoa asuntoa, 3 ja 4 h, kysypäs kunnasta, ei yksityisillä pahemmin asuntoja ole vuokrattavana.
- sinnax
mutta siellä on kymmeniä ja kymmeniä ihmisiä jonossa. no, no panic, aina sitä jossain luukussa majailee kunhan ei oo turhan vaativainen ja ahne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi613238Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj883055SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1752985- 1292321
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2052211Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li361714Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3961626Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579- 951129