samoja tuntoja?

Mulla ei ole ilmennyt mitään fyysisiä raskaukseen viittaavia oireita, mut jotenkin vaan on sellainen tunne, että jotain ihanaa on tapahtunut. Vaikeeta selittää.. Onko muita, jotka yksinkertaisesti vaan on arvanneet mistä on kyse?:) Viikonlopun aikana pitäs testata...!:)
2317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

esikoisesta tajusin heti millon vauva sai alkunsa, jotenkin vaan tuli semmonen tunne seksin jälkeen :)
toisessa oli ihan sama juttu, eli kyllä mä sen ainakin jotenkin tunsin jo sillon hedelmöiys hetkellä :D

Äänestä

Juu, sinä iltana ku tämä nykynen masukki sai alkunsa, ni tuntu kyl joteski siltä, että siellä se nyt on!

En kans osaa selittää, semmone jännä olo vaan tuli, ja paikkansahan se sitte pitikin. Ja yritetty oltiin tosiaan pitkään, eikä aiemmin koskaan tullu tämmöstä fiilistä, vaikka toiveet korkeella olikin.

Toivottavasti testis näyttää plussaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iki86 kirjoitti:

Mulla ei ole ilmennyt mitään fyysisiä raskaukseen viittaavia oireita, mut jotenkin vaan on sellainen tunne, että jotain ihanaa on tapahtunut. Vaikeeta selittää.. Onko muita, jotka yksinkertaisesti vaan on arvanneet mistä on kyse?:) Viikonlopun aikana pitäs testata...!:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu