Muistatteko Rekkakuskit TV-sarja

158443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kyllä muistan ja suurella kaiholla.Saisivat näyttää uusintana tellusta.Tuntuu tulevan kaikenlaista muutakin "laatukamaa" tuutista.

Äänestä

kun näin sen rekkapenan pallotukan.

Äänestä
  • Koetetaan pitää rekkakuskien mainetta yllä Amerikoissa...tosin vaan Volvolla ajellaan...www.usvaaputkeen.com

    Äänestä

  • Ruuhkakivi kirjoitti:

    Koetetaan pitää rekkakuskien mainetta yllä Amerikoissa...tosin vaan Volvolla ajellaan...www.usvaaputkeen.com

    Merle haggard esittää sen...

    Äänestä

  • oli hyvä kyl...

    Äänestä

joo muistan hyvin,tulis vaan uusintana tai sais jostain dvd:nä

Äänestä

kyllä muistan tään seikkailevan parin ihan katottava sais tulla uusintana
myös muitakin vanhempia sarjoja

Äänestä
  • Pentuna tuli sarjaa kateltua muta epäilen että jos uusintana tulisi niin myötähäpeä sarjaa kohtaan vois olla melkoinen kuten muitakin 70-luvun sarjoja kohtaan. Nehän on jo lapsellisuudessaan ihan kökköä kaikki. Pentuna kun uskoi kaikki mitä telkkarissa näkyi. Kun häpeillen olen muutaman jakson katsonut nykyisiä rekkaksukit jäällä-tyyppisiä reality-sarjoja ja niiden näyteltyä "realitya" niin eiköhän se yli 30 vuotta vanhaa sarjaa katsoessa realityt tulisi esiin hävettävällä tavalla. Näin epäilen.

    Äänestä

Pojat pojat ei se vaihtamalla parane...

Äänestä

joo itellä just se saunavuoro mutta muistan ,mikä sen enkkunimi on jos löytys jostakin

Äänestä

no toinen on seriffi mc loud tai jotakin ,sietä tuli joku musiikki hittikin.

oli tää rekkakuski teemakin muuten suomeksi kukas muistaa.

elikkä 2 käännös kipaletta.

Äänestä

no tässä 1 jakso http://www.youtube.com/watch?v=DirIZD02QeU olen nähny nyt muistan.
monta jaksoo on sen perjantain 19,00 saunan takia jääny näkemättä.
ite tykkäsin saunasta.

tässä 2 tahti detroit diesel laulaa .
komee läpätys.

saamuuten samanlaisen aikaseksi 6 pyttysellä scanian turbo dieselillä suoraputki niin läpättää samallalailla.

kokemusta on 111 , "metsäliittolainen" on kova kone.
ks tractor pulling.

Äänestä

ite muistan sellanen metalli vihreä, oli pienois mallikin.

tosin okeeta remontomisessa en hoksannut että ne jouset laukee ,elikkä aamen.
ei ollu oma auto no sillon työ ssä.
olihan siinä vakuutukset kunnossa.
mutta kuka korvaa.


noo aikas jotakin juttua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


70-lukulainen kirjoitti:

Tässä linkki.
http://youtube.com/watch?v=LJRNoTuiQuY&feature=related

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu