Naama punoittaa...

Minulla on naamassa punoitusta ja finnien jättämiä punaisia läiskiä, miten niistä pääsisi eroon?
1578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen hoitanut ihoa vaalentavilla tuotteilla, joita saa esim. kosmetologeilta. Nyt käytössä Ella Bache n sarjaa. Myös tekevät erilaisia ultraääni yms hoitoja ihon väriläiskien hoitoon. Maksaa vain aika paljon.

Olisko apua itseruskettavasta, joka hieman häivyttää jälkiä?

Mulla punoitukseen auttoi vähän, ehkä, vichyn normaderm jota saa apteekista.

Käy lääkärillä näyttämässä ihoa, hän voi vaikka määrätä muita lääkkeitä,paikallishoitoja tai tarpeen tullen antibioottikuurin.? Tilanteesta riippuen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mongoo kirjoitti:

Minulla on naamassa punoitusta ja finnien jättämiä punaisia läiskiä, miten niistä pääsisi eroon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu