pientä kyselyä

Kuinka usein teillä harrastettiin seksiä ennen raskautta? Ja kuinka usein nyt kun on raskaana? lisääntynyt vain vähentynyt?
4611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

noin.joka toinen päivä ennen raskautta ja sama juttu nyt raskaana ollessa:)

Äänestä

Aiemmin joka päivä, hiljaisempinakin kausina ainakin joka toinen päivä.

Nyt on sitten jäänyt luokkaan 1-2 kertaa viikossa, johtuen siitä, että olen kaiken aikaa niin tuhottoman väsynyt ja huonovointinen.

Äänestä

Ennen raskautta meillä harrastettiin seksiä hyvinkin vaihtelevasti.. Seksiä saattoi olla viisikin kertaa päivässä ja sitten saattoi tulla kahden kolmen viikon tauko.

Nyt raskauden aikana (menen viikoilla 24 4) ei ole ollut seksiä OLLENKAAN! :( Mikä tietenkin harmittaa, mutta tunnen vaan olevani täysin kyvytön seksielämään. Alkuraskaudessa olin kamalan kiukkuinen, ärsytti koko mies ja teki mieli muuttaa sohvalle :) No siitä kun päästiin, tuli kaikki muut vaivat.. Nykyään kun tuo nukkuminenkin on yhtä tuskaa, niin miten tässä seksiäkään olisi. Varmaan repeen onnesta (samoin mies) kun päästään seksin makuun seuraavan kerran.

Äänestä
  • Ennen joka päivä ainakin kerran. Nyt menossa rv31 ja hyvä jos saan 1-2kertaa kahdessa viikossa. Heti kun maha tuli kuvioihin n. rv19 loppu väheni seksi. Mies ei vaan halua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tekisin... kirjoitti:

Kuinka usein teillä harrastettiin seksiä ennen raskautta? Ja kuinka usein nyt kun on raskaana? lisääntynyt vain vähentynyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu