Viimeisen nimmari

Näppätra

Keneltä musiikin esittäjältä(rock ja iskelmä) olet viimeksi saanut nimmarin ja missä?
Saako julkkisilta helposti nimmareita ja valokuvia?
Jutteliko kyseinen hlö kanssasi?
Oliko paljon nimmarin hakijoita?
Mikä merkitys nimmarilla/valokuvalla on fanille?
Onko sinulla paljon kerättynä nimmareita?
PS Tietysti pian kommentti ,että lasten homma,mutta viis siitä:::::::::::::::

9

698

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iinariikka

      Nimmarin olen saanut viimeksi Janne Raappanalta ja Taikakuun pojilta. Ainakin TQ:lta saa nimmarin helposti ja myös "asettuvat" valokuviin reippaasti. Juttelen myös TQ:n poikien kanssa joka keikalla.

      Minulla oli yhdeltä artistilta satoja nimikirjoituksia, mitkä kylläkin hävitin muutama kuukausi sitten. Nyt "kerään" nimmareita maltillisemmin.

    • en hiffaa tuota

      Mitä hiivatin hohtoa niissä nimmareissa nyt on, saati itsensä kuvauttamisella niiden muusikoiden / laulajien kanssa?

      • jonniinmoista

        hölömövä henkkilöpalvontaa. neuvostoliitossa harrastettiin sitä muinoin paljonkin.


    • Näsänpoikanen

      1) Hmm... Olisinkohan viimeksi saanut nimmarin Finlandersin kosketinsoittajalta Tomi Oravalta. Viking Isabellalla 19.5. :)

      2) Saanhan mie aika helposti nimmareita ja valokuvia, ainakin äffien pojilta. Ja se riippuu vähän siitä millaisella tuulella julkkis itse on, jaksaako tulla valokuvaan tai antaa nimmaria.

      3) Ainahan mie heidän kanssaan juttelen jos nään :)

      4) Oha se kait jonkunmoinen merkitys tietenkin, en kyllä usko että vanhemmat ihmiset paljoa mitään yhteiskuvia tai nimmareita pyydä(en sitte tiiä), mutta ainaki tämmöselle teinille se on tärkeää :D

      5) No Finlandersin jäsenten nimmareita löytyy liikaakin. Lisäksi löytyy räppäri Elastisen nimmari jostain komeron perukoilta.

    • MJ<3

      sain Michael Jacksonin nimmarin täältä hesasta vaa josatai 5 tuhannesta ihmisestä sai 10 ja mä olin yks niistä ku olin iha täynnä mj:N kamois esim, huppari,paita,pipo,kengät, ja yks hieno kyltti ni sain sen nimmarin

      • Täsä näitä on!

        Juha Metsäperältä sain parikin nimmaria Lappeenrannan Monreposissa viime keskiviikkona. Tosin en ottanut niitä itselleni, koska Juha on hyvä ystäväni, vaan sukulaisilleni. Janne Tulkilta sitä ennen helmikuussa Jyväskylän Jyväshovissa 5.2.

        Suurimmalta osalta saa. Nämä kaksi ovat erikoisen paljon valokuvaajien suosiossa. Nimmarit irtoaa lähes jokaiselta artistilta

        Aina tulee juteltua. Juha Metsäperän kanssa muulloinkin kuin keikoillaan.

        Ainarittää nimmariwen hakijoita näillä kavereilla. Yleensä paljon!

        Varmasti suuri merkitys!

        Iso kassillinen eri artistien nimmareita.

        Ihan asialliset kyssärit!


    • humpparuusa

      Jarkko Honkaselta valokuva ja nimmari paikallisessa tanssiravintelissa alkukuusta. Muutama sana vaihdettiin.

    • Milal

      Minä sain viimeksi tänään nuimmarin Elastiselta

    • Eila on kiwa

      Eila Pienimäki, signeeraus levyynsä jokunen kuukausi sitten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      89
      2648
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      203
      1678
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      116
      1610
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1471
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1232
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      76
      1015
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      56
      979
    8. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      67
      871
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      45
      867
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      61
      835
    Aihe