Joku myy netissä 2vkon

meinas itku tulla ku näin tuon ilmoituksen...

http://www.keltainenporssi.fi/ilmoitus/14752081
12811
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Voi luoja... alkoi rintaa oikein puristaa... laitoin ilmoituksen jättäneelle s-postia, tehkää muutkin niin. Aivan järkyttävää!!!

Äänestä

Ei joillain paljon järki päätä pakota! Sairasta touhua! Laitoin minäkin ko. ihmiselle spostia... vihaista sellaista

Äänestä
  • Lähettäkää tolle sairaalle ihmiselle s-postia!

    Minä lähetin todella vihaista sähköpostia ja että kissojen luovutusikä on 12 viikkoa eikä 2!
    Tosta pitäs tehä eläinsuojelurikos ilmoitus!

    Alle 6 viikkoisten pentujen luovuttaminen on eläinsuojelurikos!

    Äänestä

  • valituksia kirjoitti:

    Lähettäkää tolle sairaalle ihmiselle s-postia!

    Minä lähetin todella vihaista sähköpostia ja että kissojen luovutusikä on 12 viikkoa eikä 2!
    Tosta pitäs tehä eläinsuojelurikos ilmoitus!

    Alle 6 viikkoisten pentujen luovuttaminen on eläinsuojelurikos!

    Mäkin kävin laittaa s-postii, toivottavasti se tajuu ku moni on laittanu! Uskomattomii ihmisii!!!

    Äänestä

emo olla kuollu. Omistaja on vaikka antanu emon viettää 'laadukasta kissanelämää', joka laatu päätty auton alle?! Miks ei niitä sit vois luovuttaa, jos vaikka sais sijaisemon jostain?

Äänestä
  • Laitoin tosiaan ko. henkilölle spostia asiasta. Ja tänään tuli vastaus. Haukkui minua ja väitti että ilmoituksessa lukee että luovutus vasta 12 vk.. ei kyllä silloin lukenut

    Äänestä

  • zaz kirjoitti:

    Laitoin tosiaan ko. henkilölle spostia asiasta. Ja tänään tuli vastaus. Haukkui minua ja väitti että ilmoituksessa lukee että luovutus vasta 12 vk.. ei kyllä silloin lukenut

    et "ilmoituksessa luki selkeästi että pentujen luovutus vasta viikolla 39-40".

    Itse kerkesin tallentaa koneelle ko. ilmoituksen (ennen kuin se mystisesti hävisi keltaisesta pörssistä) ja siinä ei ole mitään mainintaa moisesta luovutusajankohdasta.

    Äänestä

oli kirjottanut väärin? Hiton tyhmiä te olette!

Äänestä
  • laittoi vihaisen vastauksen. Ei kyl ollu et luovutus viikolla 39-40, kävin kattoo ilmotusta uudelleen, ja se oli poistettu! Ei minkäänlaista vastuuta voi ottaa teoistaan! Uskomatonta!

    Äänestä

Haloo? Lukekaa teksti. "Kissan pennut lahjoitetaan viikoilla 39-40 jolloin ne ovat 12 viikon ikäisiä!!!"

Äänestä
  • Voi olla että UNOHTI mainita luovutusajankohdan. Ei kukaan niin tyhmä ole että niitä noin nuorena pois antaa.

    Äänestä

Kissanpennut luovutetaan viikolla 39-40 jolloin ovat 12-viikkoisia. Tuotekuvauksessa lukee niin, jos edes osaat lukea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ikäisiä pentuja kirjoitti:

meinas itku tulla ku näin tuon ilmoituksen...

http://www.keltainenporssi.fi/ilmoitus/14752081

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu