Europa park

Rustissa käynyt

Todella hyvä huvipuisto & elmyspuisto on Europa park (www.europapark.de ). Tarjolla jokaiselle jotakin. Alue on laaja ja todella laadukkaasti tehty. Suosittelen !

4

2115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käydä

      Oltiin siellä muutama vuosi sitten. Mentiin kesäkuun alkupuolella joku arkipäivä ja aamupäivän aikana sisään. Jonot oli korkeintaan 10-minuuttisia.

      Kaveriperhe oli joskus heinäkuussa, jonot oli tunnin mittaisia.

    • Smurf4

      kertokaapas lisää..olisin menossa elokuun lopussa.
      Minne lentokentälle pitää lentää, meneekö lentokentältä kuljetus, kauanko matka kestää, paljonko maksaa jne..

    • parhaimpia puistoja mitä tiedän!mutta keskikesällä oli jonot muutamiin laitteisiin 2-3 tuntia joten keskikesä huono ajoitus.toinen hyvä puisto on heidepark missä on mm. maailman korkein puuvuoristorata.

      • käynyt

        Minäkin suosittelen tätä puistoa. On varmasti jokaiselle jotakin. Hurjia härveleitä niistä pitäville ja todella kivasti rakennettu puisto, jossa riittää paljon katseltavaa, jos ei härveleistä perusta. Tekemistä ja kokemista löytyy taatusti pienille ja isoille lapsille, aikuisetkin viihtyy vallan mainiosti. Eikä muuten ole hintatasoltakaan hirvittävän kallis moneen muuhun verrattuna!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1104
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      824
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      649
    4. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      626
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      77
      598
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      104
      574
    7. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      54
      547
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      522
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      513
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe