Europa park

Rustissa käynyt

Todella hyvä huvipuisto & elmyspuisto on Europa park (www.europapark.de ). Tarjolla jokaiselle jotakin. Alue on laaja ja todella laadukkaasti tehty. Suosittelen !

4

2117

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käydä

      Oltiin siellä muutama vuosi sitten. Mentiin kesäkuun alkupuolella joku arkipäivä ja aamupäivän aikana sisään. Jonot oli korkeintaan 10-minuuttisia.

      Kaveriperhe oli joskus heinäkuussa, jonot oli tunnin mittaisia.

    • Smurf4

      kertokaapas lisää..olisin menossa elokuun lopussa.
      Minne lentokentälle pitää lentää, meneekö lentokentältä kuljetus, kauanko matka kestää, paljonko maksaa jne..

    • parhaimpia puistoja mitä tiedän!mutta keskikesällä oli jonot muutamiin laitteisiin 2-3 tuntia joten keskikesä huono ajoitus.toinen hyvä puisto on heidepark missä on mm. maailman korkein puuvuoristorata.

      • käynyt

        Minäkin suosittelen tätä puistoa. On varmasti jokaiselle jotakin. Hurjia härveleitä niistä pitäville ja todella kivasti rakennettu puisto, jossa riittää paljon katseltavaa, jos ei härveleistä perusta. Tekemistä ja kokemista löytyy taatusti pienille ja isoille lapsille, aikuisetkin viihtyy vallan mainiosti. Eikä muuten ole hintatasoltakaan hirvittävän kallis moneen muuhun verrattuna!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      41
      848
    2. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      16
      788
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      73
      786
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      48
      710
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      208
      661
    6. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      526
    7. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      37
      519
    8. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      37
      448
    9. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      37
      419
    10. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      40
      416
    Aihe