Millaisia ovat ko. sian vanhemmat kun eivät huomaa poijan ongelmia, täälä pohojanmaalla oltas pistetty jo tommonen jannu aisohin vaikka kylän äijäin toimesta. Tuntuu hölömöltä moinen paapominen, että oli jonossa hoitoo ja lässynnjne.
Perkele ei muuta stadioniolle vaan hirteen ja kansa kattoon.
Perkele ei muuta stadioniolle vaan hirteen ja kansa kattoon.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tai tulen itse sinua ojentamaan.. ei se ole helppo paikka vanhemmillakaan
Hedelmää? ei hyvä!
Tämän tasoinen mielenterveys ongelma on tuskin vapaan tai liian ankaran kasvatuksen tulos. Minulla oli tosi hyvä koti, eikä 60-luvulla kai vapaata kasvatusta tunnettukaan ainakaan maalaispitäjissä , silti olen mielenterveydellisistä syistä eläkkeellä
Asiat voivat mennä pahasti pieleen, vaikka vanhemmat parhaansa tekisivät ja rakastaisivat lastaan. Saattaa olla synnynnäinen taipumus mielenterveyden häiriöihin, samaten kuin osa meistä sairastuu helpommin muihinkin tauteihin ja vaivoihin. Sitten elämä voi kolhia, voi joutua syrjityksi ja nolatuksi ymmärtämättömien tai kovasydämisten lähimmäisten taholta. Voi olla huono tuuri, taloudellinen katastrofitilanne,...paljon on syitä, joista ei ulkopuolinen tiedä. Sairashan tämä nuorimies on, se on varmaa.
Piilotetaanko murderi sairauden taakse? Sama rangaistus aina.
...varmaan tehdään tässäkin tapauksessa, en muista onko tuosta jo uutisoitu.
Koko kansa vedetään stadionin kattoon, niinkö? Jeesusperkele olet tyhmä, pohjanmaalainen!
Kyllä Hannu Lauermakin on sanonut, että on olemassa synnynnäisiä psykopaatteja.