kesälomamatka maksettu sitoutuvasti, peruuttamaton, jo viikkoja sitten. Mahtavat mainokset panoraama-saunasta ja -altaasta, Helsingin maineikas hotelli. Valitsimme nimenomaan uima-altaallisen hotellin. Ilmoitetaan vain tiskillä, että puhdistus käynnissä, ei altaalle. Eikö tästä olisi voinut ilmoittaa ennen pitkää matkaamme tänne, olisimme voineet vaihtaa ?
uima-allas pois käytöstä
22-27/7
6401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos hotelli pettää lupaukset, ei ole pakko maksaa. Itse olisin valittanut tiskillä ja vaatinut rahojani takaisin. Vedoten juuri tuohon syyhyn, jonka esitit. Olisin vaan etsinyt toisen hotellin. Hesassa on uima-allas lähes joka hotellissa. Kerran lähdimme eräästä hotellista kesken loman, koska siellä oli remontti ja aamiaiset syötiin respan aulassa. Asukkaitakaan ei ollut kuin muutama perhe, vaikka hiihtolomasesonki. Vuokrasimme sitten mökin toisesta hihtokeskuksesta ja loppuloma sujui mukavasti. Tyhmä antaa periksi.
halpa hinta. Mitä joutuu maksamaan saman päivän varauksista? Tosi korkeat hinnat.
Eikös se Yrjönkadun uimahalli ole sellainen ns. parempi uimahalli, ehkä liput sinne siksi ajaksi, kun oli tarjoitus yöpyä hotellissa, olisi paikanneet mieliharmia.
ole tekijä, joka otetaan huomioon. Matkustin tänne lapseni kanssa tuhansia kilometrejä, kyseessä on kesäloma, jonka suunnittelimme yhdessä. Mitä kirjoitetaan, kun matkustamme etelään, jos hotellin taso pettää näinkin paljon?
Kotisuomen piti olla luotettava.
Mikä on hotellin vastuu? Oudointa on se, että kukaan ei pahoittele.
Varmasti voitte vaatia jotain korvausta. Itsellemme kävi noin kerran etelän matkalla. Hotellin allas oli korjauksessa ja meillä kaksi pientä lasta, jotka nimenomaan olisivat halunneet polskimaan.
Vaati hiukan taistelua mutta lopulta pääsimme toiseen hotelliin (aluksi KAIKKI oli täynnä mutta kummasti lopulta löytyi) ja saimme 2 retkeä koko perheelle hyvitykseksi.
Mitään ei tosiaan pahoitella eikä hyvitellä ellei tiukkana vaadi.
Matka jo tehty, mutta olisit ollut tiukkana silloin heti tullessasi, vaikka kaivanut jostakin esiin samat tiedot: uima-allas asiakkaiden käytössä joka päivä, tms. Ja sitten olisit ruvennut kyselemään, että mihin nyt kustannatte meidän uimaan...Serenaan vain johonkin lähemmäs.
Meille ei tuommoista ole osunut kohdalle, mutta jos olisi sattunut, ei asia todellakaan olisi jäänyt siihen, että viikon kärvistelen hotellissa ja sitten ihmettelen, että miksi se meni noin eikä näin. Kestääkö jonkin altaan puhdistus todella viikon???