Leipäjono?

Vieläkös Kuopiossa leipäjono jossain toimii? Jos, niin missä ja kuinka usein?
31264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Leipäjono on tiistaisin ja perjantaisin klo: 10. -> Männistön koululla, Lönnrotinkadulla (Männistön "kauppakeskusta" vastapäätä. Ruokakassit saa hakea kerran viikossa.

Äänestä
  • Jokohan ovat palanneet lomilta? Elokuussa muistaakseni sanoivat palaavansa hommiin...

    Äänestä

Kiitos kuopiolaisten vuokra-asuntojen törkeän sikamaisen ahneen hinnoittelun, mulla ei ole enää varaa ruokaan. Mistä ruoka-apua?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Köyhäää kirjoitti:

Vieläkös Kuopiossa leipäjono jossain toimii? Jos, niin missä ja kuinka usein?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu