Kylän lihatiski

vai onko mulla huono jääkaappi, kun leikkeleet näyttää jo yön jälkeen muuttavan väriä ja parin päivän päästä tuntuu olevan parempi antaa koiralle ja mennä ostaan uutta. Onko kellään hajua asiasta?
31214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja toisin. Itse huomannu saman Satalihan kinkun kohdalla, haisee jo seuraavanapäivänä happamalta, koiralle kyllä kelpaa ja paksusti voi.

Äänestä
  • söis kaiken, mitä saa ja vielä himpun verran lisääkin

    Äänestä

Olen tulossa sukuloimaan ja kaikki liha kiinnostaa????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhaako? kirjoitti:

vai onko mulla huono jääkaappi, kun leikkeleet näyttää jo yön jälkeen muuttavan väriä ja parin päivän päästä tuntuu olevan parempi antaa koiralle ja mennä ostaan uutta. Onko kellään hajua asiasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu