Mikä Haapaveden

en koskaan ole siitä kuullut puhuttavan.Voisiko joku valaista.
6311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

se perinteinen.

Äänestä
  • meillä äiskä tarijoo melekein joka päevä .
    Joskus rillattuna ja pariloituna.

    Äänestä

  • mulukkutattia kirjoitti:

    meillä äiskä tarijoo melekein joka päevä .
    Joskus rillattuna ja pariloituna.

    innostu.
    Kauhistuvat jo kuullessaan haapavetisten perinteet.

    Äänestä

soppa tietenkin.

Äänestä
  • meijän jäärälle saati ammuvalle aulille.

    Äänestä

oltermannissa käristetty vattu...:P

Äänestä

Kommentoi aloitusta


perinneruoka kirjoitti:

en koskaan ole siitä kuullut puhuttavan.Voisiko joku valaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu