hei metsästäjät, kertokaa miten saan haukkalinnut pelätettyä mökkini pihapiiristä? minulla on perhoskoira joka viihtyy mökin pihalla, mutta vaara vaani ilmasta käsin. lauantai iltana oli jo läheltä piti tilanne kun haukka oli jo parin metrin päässä hyökkäämässä hänen päällensä, onneksi olimme itse terassilla ja huusimme kovalla äänellä, jolloin haukka teki täys käännöksen ja lensi pois. Laittakaa hyviä neuvoja minulle.
Vastaukset 5
- osta
oikea koira. Sellainen, joka syö haukan.
- laikaman
Omiaan saa kyllä puolustaa. Haukka on rauhoitettu ja metsästäjät eivät mielellään hommaan sekaannu. Kysy poliisilta, heidän tehtävänsä on taata turvallisuus ja suojata omaisuutta.
- vittu ota
ase kaapista ja ammu alas siinä se
Osta verkkoa ja tee ylijalosteellesi häkki.
Mikäli kyseessä on kanahavukka, niin SENSORED.- alapaman tappaja
osta multa piekkari!sillä ongelma ratkee.halpa olis!luvat vaan hankit niin periaattees kanahaukan hautajaasia voidaan jo viettää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.742395Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt371967- 1011233
- 491012
- 92910
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.26847Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,147713- 29710
- 41685
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56598