No niin, eli eli... Laitetaan pientä kyselyä ilmoille. Listaa tähän oma näkemyksesi NHL:n kovimmista pugilisteista, kautta aikain siis. Tässä omani, ei paremmuusjärjestyksessä:
1. Georges Laraque
2. Bob Probert
3. Stu Grimson
4. Derek Boogaard
5. Tie Domi
Siinähän niitä, pistäkäähän omanne..
Pugilistit TOP - 5
7
694
Vastaukset
- heitit
1. Bob Probert
2. Dave Brown
3. Joey Kocur
4. Marty McSorley
5. Tie Domi
vitutti laittaa albanian aggressor tuohon koska se teki sen tempun Niedermayerille, ei kovat äijät tuollaiseen sorru, mut ei siitä kyl saa löysää tekemälläkään.- köpi79
Toi Laraque on kyllä nyt hieman yliarvostettu näköjään tässä viestiketjussa :D Onneks sentään Kocur oli joillain edes muistettu :)
- ukkeli
Paha mennä vertaamaan nykyajan ja 80 ja 90-luvun pelaajia, mutta kovimmat löytyvät varmaan tästä:
Stu Grimson
BoB Probert
Link Gaetz
Marty McSorley
Derek Boogaard
Georges Larague
Joey Kocur
Tony Twist - danny carcillo, the next one
Tässä listasi johon olen lisännyt oman näkemykseni.
1. Georges Laraque - Kova mutta ei millään kaikkien aikojen kovin. Ensinnäkin ei ole tarpeeksi aktiivinen eli tappelee aivan liian vähän ja se ei todellakaan johdu siitä ettei kukaan uskalla haastaa, haastajia kyllä löytyy mutta Laraquella ei löydy haluja tapella, minkä takia Gretzky hankkiutu miehestä eroon. Monesti myös painii vastustajan maahan jos on jäämässä häviölle, painimalla ei voittoa saa, voi johtua siitä että saa junioreissa oikein olan takaa päähänsä, löytyy youtubesta Blouin vs Laraque.
2. Bob Probert - Probert on kaikista kovin, tämä on fakta. Todisteena vakuuttava fight card ja pitkä ura.
3. Stu Grimson - Aivan mahtava ja todella kova kaveri, top 5 kamaa.
4. Derek Boogaard - Kova mutta hivenen yliarvostettu, lyö kovaa mutta niin lyö jokainen tuon painoinen.
5. Tie Domi - Domi on kova mutta ei saa arvostusta cheap shottiensa ja muiden sikailujensa takia, ei ole kunnioitettu missään piireissä. Tosin en pistänyt pahakseni vaikka cheap shottasi Samuelssonin Uffea, se oli ihan oikein.
Oma listani
1. Bob Probert - Kovin ja sitkein tappelija koskaan, pelasi vakuuttavan uran päihdeongelmista huolimatta. Osasi myös laittaa kiekon reppuun.
2. Tony Twist
3. Joey Kocur
4. Behn Wilson
5. Link Gaetz - NHL ura jäi todella lyhyeksi mutta pääse siltikin listalleni, uskomattoman kova ja hullu tyyppi, en sitten tiedä onko se hyvä vai huono asia. - ruaohaiiaa
1.Georges Laraque
2.Donald Brashear
3.Peter Worrell
4.Scott Parker
5.Tie Domi
Kyllä siinä läski tummuu... 1. Bob Probert - Paras iskukestävyys Domin jälkeen ja pysty lyömään molemmilla käsillä lujaa.Kaikkien aikojen paras piste.
2. Dave Brown - Iski todella kovaa vasemmalla.
3. Georges Laraque - Tällä hetkellä paras.Todella vahva ja lyö kovaa(Kysykää Heleniukselta).
4.Marty McSorley - Sitkeä sissi.Pitkät tappelut tavaramerkki.
5.Stu Grimson - Kävi kovia matseja Probertin kanssa.Paransi tasapainoaan uran edetessä ja oli todella kova luu.
Muita kovia iskiöitä.
Tony Twist - Iski TODELLA lujaa
Graig Berube - Nopeakätinen intiaani
Sandy McCarthy - Halutessaan liigan kovimpia
Joey Kocur - Todella pelätty aikanaan.Iski aina tyrmätäkseen.
Chris Simon - Paras vasen painevasara sitten Dave Brown päivien.
Tie Domi - Kovin kokoonsa nähden.Kova kallo.
Donald Brashear - Alkuaikoina liikaa painimista mutta todella vahva nykyään.
Missä Boogaard,McGrattan ja kumppanit??
No kovia miehiä mutta vasta muutama vuosi takana liigassa.Katotaan 10v päästä onko miehistä listalle.
Oli muuten Gordie Howekin aikanaan kova hanskaamaan.
Maku asioita nämä listat mutta tämä on mun näkemys.- Köpi79
Ei jumalauta Kocuria voi jättää listasta pois jos siellä on mm Laraque :D
Eihän Kocuria kovempaa lyöjää oo ikinä ollu NHLssä!!!
Ja Domi on myös TOP5 jätkiä!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii194529Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1243923Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta293667Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1392641Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten812523Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom92413Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole252400Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652277Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt431924Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1411715