Pugilistit TOP - 5

No niin, eli eli... Laitetaan pientä kyselyä ilmoille. Listaa tähän oma näkemyksesi NHL:n kovimmista pugilisteista, kautta aikain siis. Tässä omani, ei paremmuusjärjestyksessä:

1. Georges Laraque
2. Bob Probert
3. Stu Grimson
4. Derek Boogaard
5. Tie Domi

Siinähän niitä, pistäkäähän omanne..
7710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

1. Bob Probert
2. Dave Brown
3. Joey Kocur
4. Marty McSorley
5. Tie Domi

vitutti laittaa albanian aggressor tuohon koska se teki sen tempun Niedermayerille, ei kovat äijät tuollaiseen sorru, mut ei siitä kyl saa löysää tekemälläkään.

Äänestä
  • Toi Laraque on kyllä nyt hieman yliarvostettu näköjään tässä viestiketjussa :D Onneks sentään Kocur oli joillain edes muistettu :)

    Äänestä

Paha mennä vertaamaan nykyajan ja 80 ja 90-luvun pelaajia, mutta kovimmat löytyvät varmaan tästä:

Stu Grimson
BoB Probert
Link Gaetz
Marty McSorley
Derek Boogaard
Georges Larague
Joey Kocur
Tony Twist

Äänestä

Tässä listasi johon olen lisännyt oman näkemykseni.

1. Georges Laraque - Kova mutta ei millään kaikkien aikojen kovin. Ensinnäkin ei ole tarpeeksi aktiivinen eli tappelee aivan liian vähän ja se ei todellakaan johdu siitä ettei kukaan uskalla haastaa, haastajia kyllä löytyy mutta Laraquella ei löydy haluja tapella, minkä takia Gretzky hankkiutu miehestä eroon. Monesti myös painii vastustajan maahan jos on jäämässä häviölle, painimalla ei voittoa saa, voi johtua siitä että saa junioreissa oikein olan takaa päähänsä, löytyy youtubesta Blouin vs Laraque.

2. Bob Probert - Probert on kaikista kovin, tämä on fakta. Todisteena vakuuttava fight card ja pitkä ura.

3. Stu Grimson - Aivan mahtava ja todella kova kaveri, top 5 kamaa.

4. Derek Boogaard - Kova mutta hivenen yliarvostettu, lyö kovaa mutta niin lyö jokainen tuon painoinen.

5. Tie Domi - Domi on kova mutta ei saa arvostusta cheap shottiensa ja muiden sikailujensa takia, ei ole kunnioitettu missään piireissä. Tosin en pistänyt pahakseni vaikka cheap shottasi Samuelssonin Uffea, se oli ihan oikein.

Oma listani

1. Bob Probert - Kovin ja sitkein tappelija koskaan, pelasi vakuuttavan uran päihdeongelmista huolimatta. Osasi myös laittaa kiekon reppuun.

2. Tony Twist

3. Joey Kocur

4. Behn Wilson

5. Link Gaetz - NHL ura jäi todella lyhyeksi mutta pääse siltikin listalleni, uskomattoman kova ja hullu tyyppi, en sitten tiedä onko se hyvä vai huono asia.

Äänestä

1.Georges Laraque
2.Donald Brashear
3.Peter Worrell
4.Scott Parker
5.Tie Domi

Kyllä siinä läski tummuu...

Äänestä

1. Bob Probert - Paras iskukestävyys Domin jälkeen ja pysty lyömään molemmilla käsillä lujaa.Kaikkien aikojen paras piste.
2. Dave Brown - Iski todella kovaa vasemmalla.
3. Georges Laraque - Tällä hetkellä paras.Todella vahva ja lyö kovaa(Kysykää Heleniukselta).
4.Marty McSorley - Sitkeä sissi.Pitkät tappelut tavaramerkki.
5.Stu Grimson - Kävi kovia matseja Probertin kanssa.Paransi tasapainoaan uran edetessä ja oli todella kova luu.

Muita kovia iskiöitä.
Tony Twist - Iski TODELLA lujaa
Graig Berube - Nopeakätinen intiaani
Sandy McCarthy - Halutessaan liigan kovimpia
Joey Kocur - Todella pelätty aikanaan.Iski aina tyrmätäkseen.
Chris Simon - Paras vasen painevasara sitten Dave Brown päivien.
Tie Domi - Kovin kokoonsa nähden.Kova kallo.
Donald Brashear - Alkuaikoina liikaa painimista mutta todella vahva nykyään.

Missä Boogaard,McGrattan ja kumppanit??
No kovia miehiä mutta vasta muutama vuosi takana liigassa.Katotaan 10v päästä onko miehistä listalle.
Oli muuten Gordie Howekin aikanaan kova hanskaamaan.
Maku asioita nämä listat mutta tämä on mun näkemys.

Äänestä
  • Ei jumalauta Kocuria voi jättää listasta pois jos siellä on mm Laraque :D
    Eihän Kocuria kovempaa lyöjää oo ikinä ollu NHLssä!!!
    Ja Domi on myös TOP5 jätkiä!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vortex kirjoitti:

No niin, eli eli... Laitetaan pientä kyselyä ilmoille. Listaa tähän oma näkemyksesi NHL:n kovimmista pugilisteista, kautta aikain siis. Tässä omani, ei paremmuusjärjestyksessä:

1. Georges Laraque
2. Bob Probert
3. Stu Grimson
4. Derek Boogaard
5. Tie Domi

Siinähän niitä, pistäkäähän omanne..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu