Etsin matkakaveria kainuun alueelta. Olen päässyt sopeutumisvalmennus/kuntoutuskurssille 3.12 - 19.12. 2008 Heinolaan. Joku joka on päässyt samalle kurssille niin voisitteko ottaa minuun yhteyttä. En ole koskaan matkustanut junassa ja nyt on jo pieni paniikki (junan vaihtamiset yms matkustukseen liittyvät asiat). Tai millä sinne yleensä mennään.. ryhmässä vai jokainen omin kulkuneuvoin...??!!
Tämä on ensimmäinen kurssini. Sairastan nivelreumaa ja diagnoosin sain syyskuussa 2007.
Sähköposti osoitteeni on [email protected].
(en tiennyt oikein minne tämän ilmoitukseni laitan ja laitoin sen nyt tänne)
Etsintäkuulutan
3
792
Vastaukset
- jantzu-
Pistäs tuonneki kysely http://reumasairaudet.foorumit.fi/index.php . Sieltä vois vaikka löytyäki.. ehkä. :)
- SydisN
Ja onnittelut,kun olet päässyt Heinolaan!Minä olen käynyt muutaman kerran siellä ja joka kerta olen tykännyt siellä olosta:)
Ensimmäisen kerran,kun olin menossa sinne,niin sain jopa taksi kyydin sinne Kelalta!! Matkaa tuli n.300km. Toisen kerran menin linja-autolla ja sillä pääsee aivan lähelle sairaalaa,pari kilsaa menin linja-auto pysäkiltä taksilla.
Nauti siellä olostasi ja käy ehdottomasti niillä luennoilla mitä siellä järjestetään paljon,saat sieltä todella tärkeää tietoa sairaudestasi. Ja sieltä saa myös vertaistukea paljon!
Mukavaa reissua sinulle ja voimia sairautesi kanssa.....alku aina hankalaa,mutta kaikkeen tottuu :) - Salarakasssss
Voin antaa kyytiä sinulle...
Laita viestiä, [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit365264Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3994531Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1423019Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112510Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182048Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511992- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459