Voiko armeijaan mennä jos on hetero? Vai alkaako siellä ahdistaa liikaa se ettei naisia juurikaan ole ja että joutuu katselemaan alastomia miehiä suihkussa ja viettämään aikaa lähekkäin teltassa muiden poikien kanssa?
Sivari houkuttaisi enemmän kun tarjolla olisi näitä julkisen puolen työpaikkoja joissa naisia on aina se kiintiömäärä eli vähintään 50 %. Ja sivarissa kun saa palveluspaikalta oman asunnon niin saisi tuon yöllisen petikumppaninkin valita ihan itse eikä tartteisi taisteluparia hyväillä. Vai?
Neuvoja kaipaan, vähän yököttää tuo armeijan miesvaltaisuus.
Heterona armeijaan?
8
1127
Vastaukset
- htdgfjd
inttii ja olen aseksuaali.. Eli nätti vosu tai lihaksikas uros, se ja sama ei nappaa!
Mut mä en sivarii menis, sekun o pitkäkin!- Pakkipusseille käyttöä
Mitäs tykkäät sitten siitä jos siellä muu porukka masturboi iltaisin, osa itsekseen ja osa toistensa kanssa? Tekeekö äänet tai hajut pahaa? Osa harrastaa toki kyllä seksiäkin, vaikka siitä jää aika helposti kiinni.
Ymmärrän kyllä jos se heteroita ahdistaa tuo poikien välinen ystävyys noin ulkopuolisena, mutta miten on aseksuaalin laita? - esimerkkinä
Pakkipusseille käyttöä kirjoitti:
Mitäs tykkäät sitten siitä jos siellä muu porukka masturboi iltaisin, osa itsekseen ja osa toistensa kanssa? Tekeekö äänet tai hajut pahaa? Osa harrastaa toki kyllä seksiäkin, vaikka siitä jää aika helposti kiinni.
Ymmärrän kyllä jos se heteroita ahdistaa tuo poikien välinen ystävyys noin ulkopuolisena, mutta miten on aseksuaalin laita?rukin kuuluisa "tupahenki", jossa pojista tehdään miehiä.
- ajdthf
Pakkipusseille käyttöä kirjoitti:
Mitäs tykkäät sitten siitä jos siellä muu porukka masturboi iltaisin, osa itsekseen ja osa toistensa kanssa? Tekeekö äänet tai hajut pahaa? Osa harrastaa toki kyllä seksiäkin, vaikka siitä jää aika helposti kiinni.
Ymmärrän kyllä jos se heteroita ahdistaa tuo poikien välinen ystävyys noin ulkopuolisena, mutta miten on aseksuaalin laita?äänistä,kuinka kova ähellys..Yöt on nukkumista tai kaahailemista varten! Intissä ei pahemmin mennä yöllä autoa/pyörää revittelee, ni nukkuisi ennemmin kuin "viidakon"ääniä kuuntelisi..
- mäihällä
ajdthf kirjoitti:
äänistä,kuinka kova ähellys..Yöt on nukkumista tai kaahailemista varten! Intissä ei pahemmin mennä yöllä autoa/pyörää revittelee, ni nukkuisi ennemmin kuin "viidakon"ääniä kuuntelisi..
tosi kivaa. Meillä oli aika hurja meno alikessutuvassa aina hiljaisuuden jälkeen.
- Bi-luutnantti
Neuvoisin sinua valitsemaan siviilipalveluksen, jos olet omasta seksuaalisuudestasi hyvin varma.
Inttiä ei moni heteromies kestä loppuun asti, vaan yleensä hakevat jossain vaiheessa vapautusta tai siirtoa siviilipalvelukseen.
Bi-seksuaalisuus ei ole kuitenkaan kovin harvinaista etenkään nuorten miesten keskuudessa. Silloin toisen miehen läheisyys tuntuu hyvältä jos siihen vain antaa mahdollisuuden. Intissä tämä mahdollisuus tulee ikään kuin pakosta, joten jos ollenkaan epäilet asiaa niin ainahan sitä voi koittaa ja saada lopullisen varmistuksen. Intistä pääsee kuitenkin pois jos tulet kesken kaiken toisiin ajatuksiin ja miesseura alkaa etomaan. - Katujen soturi
Hassu provo. Tai voihan olla että naisten seura kiinnostaisi intissä olevaa vielä enemmän, koska sivarityöpaikassa saa olla naisten kanssa koko ajan. Mutta vapaa-ajalla saatta intissä himot iskeä, aivan kuten näkee jenkkiläisissä vankilakuvauksissa :D Sivari taas voi töiden jälkeen käydä naisissa niin paljon kuin haluaa. Olisi mielenkiintoista nähdä jostain tilastoja että kuinka paljon on homoseksuaaleja prosenteissa sivareista ja varusmiehistä. Eiköhän noita ole molemmissa vaikka kuinka. Ehkä alitajuisesti pelkäät homoseksuaaleja tuntemuksiasi, joten tunnet olosi epämiellyttäväksi alastomien miesten seurassa. Jos vaikka jorma heräilee kiusallisessa tilanteessa :D Suomessa on onnes vapaus valita, eikä pidä mennä inttiin jos tuntee sen vääräksi paikaksi itselleen.
- ja armeijaan?
Siis olet hetero ja menossa armeijaan?
Haa haa onpas taas tosi uskottavaa. Jos armeijaan menoa edes mietit, olet vähintään Bi. Myönnä se jo itsellesi ystäväiseni!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1312468Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy182191Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1741958Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82451470Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1271289Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861164Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.102998- 84917
Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j69884Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään45810