millaisia kokemuksia muilla seat xl radiosta? itsellä kyseinen auto ja radio ihan paska,,ei edes radio suomi meinaa kuulua kunnolla,,särisee ja ei löydä kanavia kunnolla,, vaikka asun kaupunki alueella jossa radion kuuluvuus pitäisi olla hyvä,,
voisiko antenni olla vioittunut vai mikä mättää,,mielestäni uutena kuului paremmin, auto vuoden vanha ja ajettu 25000km..
voisiko antenni olla vioittunut vai mikä mättää,,mielestäni uutena kuului paremmin, auto vuoden vanha ja ajettu 25000km..
Vastaukset 3
Vanhimmat
minullakin ja 32 000km ajettu. Radio toimii loistavasti. Selkeästi parempi kuin aikaisemmassa Tojossa. Olisko sulla vika?
Itsellä altea 05 ja radio on herkkä ja kuuluu hyvin korvessakin. Mulla on sanotaan joka toinen pesu unohtunut antenni kiinni autoon ja se on hieman murtunut juuresta, mutta ilmeisesti ei ole antennijohto katki.
Jotain häikkää siinä on jos sulla ei kuulu.
Minulla 07 Altea XL ja todella hyvä radio. Eli laita omasi vaihtoon takuuaikana.