Mikä kiinteistövälitys myy mökkikiinteistöjä

venäjälle?

Pitäis myydä kesähuvila kaakkois-Suomesta ja saada ostajaksi raharikkaan venäläisen. Mikähän kiinteistönvälitysfirma tai muu taho ilmoittaa venäjällä myytävistä Suomen kesähuviloista?

En pidä venäläisistä, mutta raha kelpaa kyllä.

5

2833

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huomaa kun

      käytät imatran tai lappeenrannan välittäjiä, niillä on tiedottajat suomessa. Ehkä oma lehti-ilmoituskin riittää.

    • Katso www.bereg-saimy.ru sitä kautta mökki menee
      helppo asioida kun puhuvat suomea firma toimii pietarissa

    • Mopo

      Kokeile www.finnportal.com

    • Talomaa
    • Käy katsomassa osoitteista www.prian.ru ja www.homesoverseas.ru (kaksi suurinta Venäläistä palvelua tällä sektorilla). Molemmissa voi valita kieleksi englannin. Sen jälkeen käyt osoitteessa www.avi.fi tarkistamassa että kyseinen välitysliike on merkittynä välitysliikerekisteriin, ellei ole, niin älä käytä. Vain rekisteröity välitysliike toimii suomen lain mukaan ja on viranomaisten jatkuvassa valvonnassa, samaten noilta "villeiltä" liikkeiltä yleensä puuttuu tarpeeksi kattava vastuuvakuutus.

      Me kyllä markkinoimme venäjällä ja meillä on palveluksessamme venäjää äidinkielenveroisesti puhuva ja kirjoittava välittäjä, mutta myyntialue on meidän yritykselle liian kaukana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      130
      3817
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      8
      3109
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      32
      2844
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2652
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      132
      2413
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      41
      1858
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      61
      1195
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      82
      1129
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1099
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      77
      1096
    Aihe