Sinä Kauris tänne päin-->;)

Moikka!;))

Eli kertokaa teidän luonteenne hyvät ja huonot puolet. Kiinnostaisi tietää..=) Kerro sitten myös että oletko nainen vai mies;)......Kiitti vastannaille;)!
123020
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Huonot puolet: suorapuheinen, työhullu
Hyvät puolet: luotettava ja empaattinen
Hyvä tai huono puoli: Melko tarkka, mutta ei läheskään niin tarkka kuin Neitsyt (Neitsyt "sairaan" tarkka.)

Äänestä
  • Juu oon kyl huomannu et neitsyt on kyl tosi tarkka. Mun mummo on neitsyt ja hän vähän liiankin tarkka ja pihi rahan suhteen!...Tiedän et vanhemmat ihmiset ovat pihejä, mutta mun mummo vähä liiankin pihi;D.....

    Äänestä

hyvät puolet: ystävällinen, luotettava,reilu ja rento Niin ja useimmiten aikast positiivinen olen=)
huonot: liian hiljainen/ujo välillä. laiska esim ainakin siivoamisen suhteen. (näkisittepä välillä mun asunnon :D )

Äänestä
  • mulla aikalailla samat hyvät ja huonot puolet..
    paitsi tuo siivoaminen, taidan olla jonkinlainen siivoushullu.. mut kyllä se asuminen näkyy, varsinkin kun omistan yhen hulivili pojan..

    Äänestä

Hyvät: Itselle tärkeiden asioiden suhteen määrätietoinen, päämäärähakuinen. Oikeudenmukainen. Sitkeä. Tunnerikas. Eteenpäin pyrkivä, kehittyvä. Oman tien kulkija.

Huonot: Joissain asioissa turhan jukuripäinen, sitä kautta pilkahtelee marttyyrimaisuuus. Omaa luokkaansa oleva huumorintaju ;D Sulkeutuneisuus, erakkomaisuus. Nurkkapatriootti.

Ja nainen olen, loppuvuodesta syntynyt :)

Äänestä
  • Omaan juuri myös nuo luonteenpiirteet:D Tuossa alempana selitinkin ummet ja lammet, heh!
    Minä myös kauris nainen ja loppuvuodesta syntynyt.

    Äänestä

  • Allekirjoitan tuon. Aivan kuin olisit minua kuvaillut, heh:D Loppu vuodesta olen minäkin syntynyt.

    Äänestä

Hyvät puolet:

-Seurallinen
-Ystävällinen
-Haaveilija
-Iloinen ja reilu, pidän huolta toisista ihmisistä ja heidän hyvinvoinnistaan.
-Pidän huolta ulkonäöstäni ja arvostan sitä muissa ihmisissä.

Huonot puolet:

- Laiska hoitamaan omia asioita, mutta jos teen toisille palveluksia etc. teen ne kuitenkin kunnolla.

-Jätän kaikki asiat viime tippaan.

-Olen toisinaan melko ärhäkkä ja annan mielipiteeni tulla julki. (Riippuu kuitenkin seurasta.)

-Pidän erittäin paljon bilettämisestä, tai sanotaanko että kunhan on alkoholia ja hyvää seuraa niin viihdyn missä vain.

Äänestä
  • Yhdytään tohon! Tammikuun Kauris itekkin!

    Tosin lisätään:

    HYVÄT PUOLET- pyrin aina olemaan reilu ja auttamaan ympärillä olevia(tosin jokaisesta hyvästä teosta hyötyy jotenki itse, kats. HUONOT)

    HUONOT-laskelmoin (teen paljon juttuja joista oletan olevan hyötyä itselleni myöhemmin), todella ailahteleva.

    Äänestä

Hei olen kauris nainen. Olen äärimmäisen herkkä, ja todella temperamenttinen. Kaikki tunteet tunnen todella voimakkaasti, ilon, surun, pettymyksen,rakkauden, vihan yms. enkä pelkää näyttää niitä, tai siis en osaa peittää niitä. Pyrin olemaan rehellinen, mutta vältän sanomasta asioita rumasti tai ilkeästi. Olen rakastavainen ja välitän toisista paljon. Monesti olen karvaasti kokenut sen ettei aina pitäisi asettaa muita itsensä edelle. Pitäisi joskus ajatella itseäänkin. En siis todellakaan ole kylmä ja laskelmoiva, kuten usein kauris kuvataan. Olen huumorintajuinen ja pidän älykkäästä huumorista ja älyä vaativista tehtävistä, haasteista, niin työssäni kuin muuallakin. Nuorempana olin yltiöoptimistinen, mutta nykyään pessimistisyys nostaa liian usein päätään, mutta se saattaa kyllä johtua ihan elämänkokemuksesta. Joskus luin jostain että kauriin elämänkumppanin taustan tulisi olla samankaltainen kuin hänen itsensäkin, se pitää kohdallani paikkaansa. Voi hitsi, voisin kertoilla paljonkin, miten tähän nyt tulikin näin paljon hyviä puolia, heh! Kyllä niitä huonojakin puolia on yllinkyllin. Mustasukkaisuus on yksi sellainen, mutta se varmaankin johtuu enemmänkin ikävistä kokemuksista kuin tähtimerkistäni... Mutta kuitenkin, on ihanaa olla kaurisnainen:)

Äänestä

Elikkäs olen Kauris N, 90-vuoden alussa syntynyt.
Minun hyvät puolet ovat; Reilu,ystävällinen,rehellinen.
Tykkään myös bilettämisestä et kuuluuks se hyviin vai huuonoihin nii sitä en tiiä ;D
Ja huonot puoleni ovat; Ujo/hiljainen,laiska ja sit äkkipikainen...

Äänestä

Jooh, oon 17-vuotias kauris mies, nousevamerkkini on vaaka ja olen syntynyt loppuvuodesta..

Olen melko seurallinen, annan itsestäni aina sosiaalisen kuvan, olen hauska (nauran joskus omille jutuilleni :D), olen pirteä, otan kaikki huomioon ja ajattelen asiat ensin monelta kantilta kunnes ryhdyn työhön ja olen urheilullinen..

Sitten miinuksina, että oon aika äksy huonoina päivinä, joskus nauran ihmisille mutta ajattelen myös positiivisesti jälkeen päin enkä sano pahaa vaikka ajattelisinkin hänestä jotain muuta, omat asiat on vaikea hoitaa loppuun, olen liian vauhdikas joskus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä kauris nainen vain;) kirjoitti:

Moikka!;))

Eli kertokaa teidän luonteenne hyvät ja huonot puolet. Kiinnostaisi tietää..=) Kerro sitten myös että oletko nainen vai mies;)......Kiitti vastannaille;)!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu