aika onneton... ja osa syy siihen on ylpeytesi.
Sä taidat
olla
242066
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
ainakin vähän ja kai sitte vähän onnetonkin.
se onnettomuus mussa sitten näkyy?
sen näkee, sen oikein tuntee.
vaan en vain ole tyhjännauraja. Tykkään pohdiskella asioita, myös niitä onnettomia ja silloin ei naurata. Se on vain mun luonne, ymmärrätkö?
hyvin nauramattomuuden ymmärän, onhan se minunkin luonteeni. Silmillä ei voi kuitenkaan erehdyttää.
luultavsti se näkyy silmistäni.
Ylpeä en kuitenkaan ole.Se on virhetulkinta.
Mutta ymmärrän, jos siltä vaikutan. Tu jutuille ja huomaat :)
että en ole ylpeä. Et tunne näemmä minua yhtään.
että tiedän väitökseni todeksi, siitä ylpeydestä :)
Nuo muut vastaukset on joiltain muilta. Vois vastatessaan ilmoittaa että ei ole ap. Olis aika kohteliasta...
ylpeydessä sitten on, mitä sinun mielestä ylpeys on?
ihan turhasta, on tyhmäntärkeä omasta itsestään, ei ylpeydeltään pysty käsittelemään asioita järkevästi vaan suutahtaa. Tekee itselleen paljon haittaa sillä ylpeydellään, joskin toisillekin.
Ryömimisaika on osaltani ohi.
osalta :) On kivempi olla kun on oma itsensä eikä yritä miellyttää. Jos ei omana itsenään kelpaa yhdelle niin kyllä niitä löytyy muitakin.
vielä siltä pil**a, kun noin paasaat toisen luonteesta negatiiviseen sävyyn?
Itte ainaskin kannatan ylpeyden puolesta. Jos ylpeydestään luopuu, luopuu myös oman itsensä arvostuksesta.
Ja aloittajalle, joka ilmeisesti verrattain pösilö yksilö, täsmennän, että en tarkoita ylpeydellä nenän nostelua.
ja arvostus omaa itseään kohtaan on kaksi ihan eri asiaa. Sinä olet aika pösilö jos et eroa käsitä :)
Ylpeys on osoitus heikosta itsetunnosta. Oman itsensä arvostus hyvästä. Itsensä arvostaminen ei osoittaudu ylpeytenä.
et nyt erota mistä ylpeydessä on kyse.
Sanoinhan etten tarkoita nenän nostelua, sellaiset ihmiset ovat tyhmiä!
Ylpeys, joka kuuluisi jokaisessa ihmisessä asustella, on osa oman itsensä arvostusta.
Tuo sinunkin aloituksesi ja jatkoviestit osoittavat turhautumistasi kaipaamaasi henkilöön ja nyt käännät asiat niin päin että tämä henkilö on tyhmäntärkeä ja ylpeä ym. kun ei onskaa teidän judanssit.
Ei se kuule niin mene, että toisesta tehdään syyttä suotta huonot luonteenpiirteet omaava vain sen takia, ettei ole sunlaisesta pösilöstä kiinnostunut.
toi sun kanssa kinaava ei taida tuntea sua & mua kun se jaksaa väittää tollasta :) ei se ymmärrä ;)
Olen ihan samaa mieltä kanssasi tuosta ylpeysasiasta.. Kyllähän se varmaan ottaa päähän jos joku ei satukkaan kiinnostamaan. Jotkut ei vaan pysty tajuamaan sitä.
joka tietää kaiken, tuntemattomista ihmisistäkin :) Synnyiks sä noin viisaaksi, vai kasvoitko vaan hyvässä mullassa??!! ;)
Enhän minä sellaista ole itsestäni väittäny. Ikävä jos ei meidän mielipiteet sinua tyydytä.
ketjua sen verran, ettäja huomasin nyt ei olekkaan kyse minusta, huoh. Eli et tunne mua eli en ole ylpeä :D täällä näitä väärinkäsityksiä näyttää syntyvän kun ei tiedä mikä on kenelle-keneltä.
koskettaa varmaan jollain tavoin jokaista.
Ylpeys on yksi kuolemansynneistä. Sen vastahyve on urhoollisuus, mutta eipä mennä tähän. ; )
totta, mutta nyt en kuitenkaan ole kuramatto tai astinlauta seuraavaa komee miestä kun odottelet tai malja johon saatoit surusi ja murheesi kaataa silloin kun se sinulle parhaiten sopi.
mutta tietämättömyydessäni olen tehnyt asioita, joista toinen saattaa tuntea itsensä pettyneeksi ja tekee ehkä asioita, joiden uskoo loukkaavan mua. Olisin toivonut erään asian toisin, mutta pelkäsin sen toteutuvan ja toisen reagoivan vihalla, miksi luovuin tästä ja olen siitä suruissani.