kallistuva pikaliitin

Olen vähän niinku alottelija tällä alalla ja olis muutama kysymys: Mistäköhän löytyis H15B-2 -04 kallistuva pikaliitin? Käykö muun merkkisen koneen kallistuva pikaliitin? Käykö kaikki minikaivureiden kauhat keskenään toisiin koneisiin?
1996
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se, käykö toisen koneen pikaliitin sinun koneeseesi, ja vice versa, riippuu siitä onko teillä sama liitin. Ja näitä erilaisia merkkejä sitten riittääkin: kymmenia erilaisia. Pikkukoneissa kuitenkin yleisin on hymas-45 tai s-45 riippuen koneen koosta(painosta). Kiinnitys koneeseen on joka koneessa samalla tavalla toteutettu, eli tappikiinnityksenä.

Pikakiinnikeitähän valmistaa useat yritykset, joita löydät googlen avulla. Muutamana esimerkkinä gjerstad, marttiini ja engcon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hanix H15B-2 kirjoitti:

Olen vähän niinku alottelija tällä alalla ja olis muutama kysymys: Mistäköhän löytyis H15B-2 -04 kallistuva pikaliitin? Käykö muun merkkisen koneen kallistuva pikaliitin? Käykö kaikki minikaivureiden kauhat keskenään toisiin koneisiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu