Onko jollain kokemuksia Asikkalan Lehmonkärki- nimisestä mökkikylästä? Millainen hintataso ja minkä tasoisia mökit ovat? Kaikki kokemukset kyseisetä paikasta ovat tervetulleita!
Lehmonkärki
7
7859
Vastaukset
- ja inta sen mukainen
Mökit ja alue korkeatasoinen. Mökeissä toki valinnanvara eri tarpeisiin ja omaa rauhaakin löytyy, mutta hinta ja palvelutaso korkea. Joissakin mökissä poreallas ym. ulkona. Mökit sijaitsee Päijänteen rannalla Asikkalassa. Linkkikin löytyi netistä:
http://www.lehmonkarki.fi/huvilat/majoitus_fin.htm - Juhlavieras
Juhlapaikkana todella kallis, eikä lähellekään sitä mitä luvattiin. Ilmastointi ei toiminut, vessat tukossa, töykeää palvelua. Hintataso törkeä. Jokaisesta pikkujutusta lisälaskutus. En voi suositella!
- Anonyymi
Olimme juuri viikon mökissä nro12. Välikatossa melkoiset hiirien bileet! Parvella ei pystynyt nukkumaan, oli rapina ja vikinä sen verran äänekästä välikatossa.
Huono maku jäi palvelusta, kun kävimme ensimmäisen yön jälkeen asiasta mainitsemassa. Melkein heti omistaja kyseli olemmeko lukeneet varausehdot, emme joudu korvaamaan mitään. Juu, varausehdoissa on kyllä poissuljettu luonnon, eläinten aiheuttamat haitat/vahingot. Mutta asiakasta voi kuitenkin palvella ystävällisesti ja ”korvata” muutoin kuin palauttamalla rahaa tms. Olisi voinut aidosti harmitella tilannetta ja tarjota esim. jonkun alueen palvelun ilmaiseksi (esim. sähköpyörät tunniksi tms.). Varsinkin, kun olimme kuulemma koko kesän ensimmäiset jotka olivat hiiristä valittaneet. Jonkun aktiviteetin/palvelun tarjoaminen ei olisi vaikuttanut mitenkään heidän liikevaihtoon/tulokseen. Olisi jäänyt paljon parempi maku. Nyt antoi kyllä sellaisen ääni hiirenkarkoittimen ja yhden hiiren loukun. Ei tullut viikon aikana saalista ja meteli jatkui joka ilta/yö koko viikon! :) Viikon aikana näimme omistajaa alueella useaan otteeseen eikä kertaakaan kysynyt tilanteesta! Eli ei paljon kiinnostanut miten tilanne oli kehittynyt tai miten viihdyimme. Tuskin käytön heidän palvelujaan enää uudestaan. - Anonyymi
Lehmonkärki on sikamaisen kallis ja kaikki paikat repsottaa, omistaja todella töykeä tyyppi, joka luulee olevansa maailman napa. Yövyttiin ekan ja viimesen kerran. Ei mitään omaa rauhaa mökkikylässä, ei omaa rantaa,rikkinäisiä soutuveneitä, ei kiitos koskaan toiste.
- Anonyymi
Olimme mökillä 5 pitkän viikonlopun. Kaikki toimi moitteettomasti . Isäntä tosi mutkaton kaverii. Eikä suinkaan ollut ekakerta. Eikä varmasti jäänyt viimeiseksi. Mitä hi ntatasoon tulee menot ja kulut ovat toiminnan ylläpitä.iseksi melkoiset. Jos joskus on jotain ilmennyt siinä on tultu vastaan. Omalta osaltani voin antaa hyvän arvosanan.
- Anonyymi
5 pitkää viikonloppua antaa jo käsityksen alueen tasosta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
5 pitkää viikonloppua antaa jo käsityksen alueen tasosta.
Taisit ymmärtää väärin. 5 tarkoittaa mökin numeroa, ei vietettyjä viikonloppuja...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka393570- 113458
- 1523359
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032645Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv742625Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61558- 441445
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4001166Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos531096Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6910