Lehmonkärki

capricorn82

Onko jollain kokemuksia Asikkalan Lehmonkärki- nimisestä mökkikylästä? Millainen hintataso ja minkä tasoisia mökit ovat? Kaikki kokemukset kyseisetä paikasta ovat tervetulleita!

7

7743

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja inta sen mukainen

      Mökit ja alue korkeatasoinen. Mökeissä toki valinnanvara eri tarpeisiin ja omaa rauhaakin löytyy, mutta hinta ja palvelutaso korkea. Joissakin mökissä poreallas ym. ulkona. Mökit sijaitsee Päijänteen rannalla Asikkalassa. Linkkikin löytyi netistä:

      http://www.lehmonkarki.fi/huvilat/majoitus_fin.htm

    • Juhlavieras

      Juhlapaikkana todella kallis, eikä lähellekään sitä mitä luvattiin. Ilmastointi ei toiminut, vessat tukossa, töykeää palvelua. Hintataso törkeä. Jokaisesta pikkujutusta lisälaskutus. En voi suositella!

    • Anonyymi

      Olimme juuri viikon mökissä nro12. Välikatossa melkoiset hiirien bileet! Parvella ei pystynyt nukkumaan, oli rapina ja vikinä sen verran äänekästä välikatossa.
      Huono maku jäi palvelusta, kun kävimme ensimmäisen yön jälkeen asiasta mainitsemassa. Melkein heti omistaja kyseli olemmeko lukeneet varausehdot, emme joudu korvaamaan mitään. Juu, varausehdoissa on kyllä poissuljettu luonnon, eläinten aiheuttamat haitat/vahingot. Mutta asiakasta voi kuitenkin palvella ystävällisesti ja ”korvata” muutoin kuin palauttamalla rahaa tms. Olisi voinut aidosti harmitella tilannetta ja tarjota esim. jonkun alueen palvelun ilmaiseksi (esim. sähköpyörät tunniksi tms.). Varsinkin, kun olimme kuulemma koko kesän ensimmäiset jotka olivat hiiristä valittaneet. Jonkun aktiviteetin/palvelun tarjoaminen ei olisi vaikuttanut mitenkään heidän liikevaihtoon/tulokseen. Olisi jäänyt paljon parempi maku. Nyt antoi kyllä sellaisen ääni hiirenkarkoittimen ja yhden hiiren loukun. Ei tullut viikon aikana saalista ja meteli jatkui joka ilta/yö koko viikon! :) Viikon aikana näimme omistajaa alueella useaan otteeseen eikä kertaakaan kysynyt tilanteesta! Eli ei paljon kiinnostanut miten tilanne oli kehittynyt tai miten viihdyimme. Tuskin käytön heidän palvelujaan enää uudestaan.

    • Anonyymi

      Lehmonkärki on sikamaisen kallis ja kaikki paikat repsottaa, omistaja todella töykeä tyyppi, joka luulee olevansa maailman napa. Yövyttiin ekan ja viimesen kerran. Ei mitään omaa rauhaa mökkikylässä, ei omaa rantaa,rikkinäisiä soutuveneitä, ei kiitos koskaan toiste.

    • Anonyymi

      Olimme mökillä 5 pitkän viikonlopun. Kaikki toimi moitteettomasti . Isäntä tosi mutkaton kaverii. Eikä suinkaan ollut ekakerta. Eikä varmasti jäänyt viimeiseksi. Mitä hi ntatasoon tulee menot ja kulut ovat toiminnan ylläpitä.iseksi melkoiset. Jos joskus on jotain ilmennyt siinä on tultu vastaan. Omalta osaltani voin antaa hyvän arvosanan.

      • Anonyymi

        5 pitkää viikonloppua antaa jo käsityksen alueen tasosta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        5 pitkää viikonloppua antaa jo käsityksen alueen tasosta.

        Taisit ymmärtää väärin. 5 tarkoittaa mökin numeroa, ei vietettyjä viikonloppuja...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      89
      3712
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      40
      3045
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      2907
    4. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2694
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2665
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2382
    7. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2077
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      57
      1967
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1836
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1758
    Aihe