Pattayalta Koh Sametille ja Changille

Jos pääsee bussilla, mistä se lähtee ja paljonko maksaa? Mistä lautta/vene ja hinta? Paljonko hintataso saarilla on kalliimpi kuin Pattayalla?
61497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

helpoimmalla pääset jos ostain jostakin matkatoimistosta minibussikuljetuksen, johon sisältyy lauttalippu. Pari vuotta sitten olin Changilla ja hintataso oli kalliimpi kuin muilla käymilläni saarilla majoituksen suhteen. Ruoka, juoma ym. samaa tasoa. Pattayaan en voi verrata, kun en ole siellä ollut.
Käsittääkseni Pattayan pohjois-puolella on linja-autoasema, josta voi lähteä valtion bussilla Changia kohti ja ostaa erikseen lauttalipun. Lautta ei paljon maksa, 50-150 bht ellen väärin muista.

Äänestä

Niin ei ainakaan kannata ottaa pattaya klangilla olevalta matkatoimistolta jolla suomenlippu seinässä yhtään mitään.

Äänestä
  • Oliko hankala asiakas...kielitaidoton...jos jotain moititaan tai kehutaan..perusteluja... nyt jää sellainen kuva että .....niin sinähän olet syytön?

    Äänestä

  • ilman nimeä minäkin kirjoitti:

    Oliko hankala asiakas...kielitaidoton...jos jotain moititaan tai kehutaan..perusteluja... nyt jää sellainen kuva että .....niin sinähän olet syytön?

    kyllähän minä englantia puhun ja asia oli selvä mihin mennään mutta matkatoimiston idiootit veti sen ihan vituiksi. Väärä saari jne paskaa jhon en jaksanut puuttua enää kun lautta oli rannassa.

    Olis voinu palautetta lähettää mutta eihän nuo siitä mitään tajua kun ovat vähän yksinkertaisia muutenkin.

    Äänestä

mennääs toiseen saareen eli koh larniin mitä maksaa kun menee isommalla paatilla??

Äänestä
  • muistaakseni larnille maksaa 20 baht yhteen suuntaan jos satamasta haluaa isoilla paateilla menna riippuu kummalle puolelle saarta otat veneen, saatat joutua viela ottamaan satamasta mopo/lavataksin rannalle.. jos cangille tai sametille matka, kehottaisin myos ottamaan kimppa minibussin jostain matkatoimistosta. sametille n. 1h matka autolla ja siita viela lautalla yli. changille n3-4 h autolla ja siita lautalla yli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


millä pelillä kannattaa mennä? kirjoitti:

Jos pääsee bussilla, mistä se lähtee ja paljonko maksaa? Mistä lautta/vene ja hinta? Paljonko hintataso saarilla on kalliimpi kuin Pattayalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu