Jos saisit olla YHDEN päivän ajan joku toinen, kuka haluisit olla ? Minä haluisin olla Elisabet Taylor, nuorempana, niin jumalaisen kaunis ja lahjakas. Voisin myös kurkata, millaista olisi olla romaninaine 1940 luvulla, yksi päivä vaan.Jatkakaa listaa. . .
Jos saisit valita
tumma @tulinen ...
21819
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
kun asiaa akaa oikeen miettimään,ehkä minä haluaisin olla päivän lenininä,sen päivän kun se huomas että jotain alkaa tapahtumaan ja se päivä jää historiaan sen on täytynyt olla aika mahtavaa
Younger Gitano ala Elvis Pressley!!
Long live King of Rock`n Roll
"yläkerran" ukon paikan, ni voitte lakata haaveilemasta.
lääketiedettä opiskeleva romani, mutta... ehkä lehmät lentää silloin
ensimmäinen pyyteetön täysjärkinen SUOMALAINEN jolla olisi normaali itsetunto lähimmäistä rakastava sydän mutta haaveet ne on haaveita
et voisi koskaan olla ensimmäinen sillä saralla, minut nääs leikkasi täysiverinen mustalainen hyksissä ja hyvin hoiti hommansa
Olisin mielelläni yhenpäivän ANNELI SARI .. ei tarvii selityksii ??
nuorenpana.
Haluaisin olla ihminen jolla on edes yksi ystävä.
yhtään ystävää?
Kumpi oot, mies vai nainen?
No onhaa sulla ystävii, me kaikki täällä.
Kyllä elämä on sitten merkillistä.
Miten on mahdollista, että empaattinen, rehellinen, tiettyyn rajaan asti avoin, huumorintajuinen, tilannekomiikasta nauttiva, lämmin, irroittelemaan kykenevä, itselleen nauramaan pystyvä,
kertakaikkisen fantastinen ihminen voi olla ilman ystävää?
Haastattelemme aiheesta toimittaja/psykiatri/onnellisuus kouluttaja Tiina Terävää, jolla tunnetusti on sana hallussaan. Mitä mieltä olette edellä kerrotusta tapauksesta toimittaja Terävä?
Ai toimittaja Terävä, ette halua kommentoida tapausta.
Ketäs me sitten haastattelemme. Kenties kohdetta itseään. Soitetaanpa hänelle.
"Hyvää iltaa, täällä seiska lehdestä. Edustamme roskajournalismia parhaimmillaan, mutta nyt haluaisimme tehdä asiallisen haastattelun ihmiselon vaikeudesta. Olemme kuulleet, että olette harvinainen ihminen suomessa, fiksu ja filmaattinen, mutta vailla ystävää. Voiko sellainen olla mitenkään mahdollista. Onko kyseessä jokin väärinkäsitys, vai onko mahdollisesti realiteetit pahasti metsässä?"
Tässä kohtaa voimme kertoa, että linjoja pitkin satelee hieman painokelvotonta tekstiä ja sitten haastateltavamme toteaa, että asia ei kuulu meille. Samaan hengenvetoon hän kuitenkin ryhtyy selittämään, että hän on kyllä sinut asian kanssa ja tottunut tilanteeseen. Siis tähän mainittuun yksinäisyyteen. Hän kertoo jostakin haavasta joka hänellä on ja joka tuottaa hänelle kipua. Hän on kyllä oppinut piilottamaan haavan ja verhoamaan sen kankaan alle, niin että toiset eivät huomaa avonaista haavaa ja kärpäset eivät pääse siihen munimaan. Hyi yök! Sotkee vielä biologiaakin asiaan. Haavan reunat eivät tahdo millään mennä umpeen. Pahoittelemme, mutta emme tulleet tästä haastattelusta sen viisaammiksi.
Linjoilta kuuluu lyhyt Klik! Ehkä palaamme huomenna asiaan ja lähetämme kuvaajankin paikalle. Ehkä lukijakuntaa kiinnostaisi nähdä näin ainutlaatuisen ihmisen kasvot. Onko niissä jotakin outoa? Suuri syylä kenties nenän päässä?
Palaamme asiaan.
P.s Oikeasti: Asia on niin kipeä, että se pitää vääntää vitsiksi. On surullista, että ihmisen kännykästä löytyy numeroita,mutta ei yhtään sellaista mihin voisi soittaa, kun pellen rooli alkaa kyllästyttää ja haluaisi olla alaston oma itsensä. Voi kyynel! Miten sitä haavaa kävi taas noin jomottamaan?
Kiitän ja kumarran. Kaunis lause.
Mutta sen tien, että ihmisen on ikävä toisen luo. Mee ettiin se kantes vakka.Mite mukavaa olla oman rakkaansa kaa,kaksistaan jakaa ilot ja surut.nahka nahkaa vasten.yhessä ja samassa hengessä. Siun pitää lähtiä liikkeelle.
miten olen oma itteni seurassasi
miten kehityn suhteessa sinuuhn
miten paljon vielä opin ittestäni
miten kiva olet
ja missä määrin totuus on itsekkäästi muuttunut venkoilevaksi sudeksi aina yksin jauhaessa yksin olemistani,
trefefille siis, mitää'ä ei ole menetettävää saapi olla iloinen yhestä päivästä
Mitä olis olla presitentti.käviiskö niinkoin uuno turhapurolle kun hänestä tuli päämies.hyvii elokuvii ne turhapurot, ne on just kaajeen elämästä kertovii, niin osuvasti että.
vaikka Adolf Hitler.
olist jo kasvanut koiranputkea 63-vuotta
=) :)
olla vihkipallilla nainen
hetken jollekin rakastettu ja olla rikas pikkuisen aikaa. ei kukaan toinen mä vaan itteni