Poliisipedofiilin/raiskaajan oikeudenkäynti alkaa

Poliisipedofiilin/raiskaajan oikeudenkäynti alkaa Kuopion käräjäoikeudessa elokuussa?

Olisi jo aikakin, sääli ettei Suomessa ole kuolemantuomiota!


"Savon Sanomien tietojen mukaan kokeneen poliisin epäillään raiskanneen nuoren tytön.

Lehden mukaan poliisitutkinta ja syyteharkinta asiassa on jo tehty. Poliisitutkinnassa rikosnimike oli raiskaus ja lapsen seksuaalinen hyväksikäyttö."

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/savo/poliisia-epäillään-raiskauksesta(148770).ece
4406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuoleman tuolle paskiaiselle on aivan liian helppo rangaistus!

Äänestä

Näkee selvästi, että hermonsa menettänyt häirikkö ei ymmärrä laeista yhtään mitään, kun kirjoittaa -poliisitutkinnasta.
Jos jotakuta epäillään rikoksesta, niin silloin ei suoriteta poliisitutkintaa, vaan esitutkintalain mukaisesti - esitutkintaa.
Jos ketään ei epäillä rikoksesta, mutta poliisi suorittaa muuta tutkintaa, kuin rikoksen johdosta suoritettavaa tutkintaa, niin silloin kyse on poliisilain mukaisesta poliisitutkinnasta.

Poliisilaki

4 Luku

37 §
Poliisitutkinta
Poliisitutkinnalla tarkoitetaan muuta poliisin toimitettavaksi säädettyä tutkintaa kuin rikoksen johdosta toimitettavaa esitutkintaa

Äänestä
  • Poliisipedofiili on syytteessä lapsenraiskauksesta !

    "kun kirjoittaa -poliisitutkinnasta. "
    Kaikki tuohan suoraan lehdestä lainattu!
    Näkee selvästi, että hermonsa menettänyt poliisinpalvoja ei osaa edes lukea, mutta onko se uutta?

    Mutta toisaalta kyllä sen ymmärtää, sillä poliisinpalvojaa vituttaa niin paljon, että on pakko NUSSIA pilkkua, kun ei enää muuhun pysty:) Sillä poliisit on RAISKAAJIA:)

    No kerro tuo toimittajille:)

    Äänestä

  • onko suomessa olemassa joku idioottikoulu? ei muuten näin tyhmiä voi olla

    tee palvelus isänmaallesi ja tapa itsesi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikeudenkäynti alkaa kirjoitti:

Poliisipedofiilin/raiskaajan oikeudenkäynti alkaa Kuopion käräjäoikeudessa elokuussa?

Olisi jo aikakin, sääli ettei Suomessa ole kuolemantuomiota!


"Savon Sanomien tietojen mukaan kokeneen poliisin epäillään raiskanneen nuoren tytön.

Lehden mukaan poliisitutkinta ja syyteharkinta asiassa on jo tehty. Poliisitutkinnassa rikosnimike oli raiskaus ja lapsen seksuaalinen hyväksikäyttö."

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/savo/poliisia-epäillään-raiskauksesta(148770).ece

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu