Huvittavaa tämä "Suomi- moottoriurheilu

kansaa ja

maailman nopein kansa" titteli, mitä hehkutetaan monesti.

Tulipahan eilen käytyä katsomassa ajamista tuolla laajavuoressa. Siellä kaksi ukkoa puhui yhden järjestäjän kanssa.

"Tämä on vielä helppoa, mutta oottakaa vaan huomista, kun illalla pitää paimentaa monia juopuneita ihmisiä oikeille paikoille."

Porukka menee ryyppäämään ja ralli jää toiseksi.

Eli siinä teille D:

2

584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tapahtumat

      Tapahtuma kuin tapahtuma nykyään, ne on vain taustahälinää kaljoittelulle.
      Ei se mitään ennen oli "paikalliset kylähullut ja juopot", nyt meno on kansainvälistä, meilläkin oli vieressä venäläisillä "kulttuuri" hallussa ja kaikki kotimaiset kaupan päälle, mutta olihan viereisessä VIP-kylässä oikein bändi vetämässä ja vieraat saivat telmiä sumopainia ja me saimme katsella ja kuunnella ilmaiseksi.

    • Nimism.

      Ei ole koskaan mitään tekemistä keskenään.
      Autolla kuka tahansa voi ajaa kovaa, mutta juostaanpas pojat 1500m.3.30. Niitä ei suomenniemeltä löyvy, semmosia ukkoja.
      Eikä tule.
      Minä esim. osaan ajaa autoa yhtä hyvin kuin kukaan suomalainen rallikuljettaja aivan varmasti.Jos isäukolla olis ollu painetta lompsassa aikoinaan, nii hyvin lähellä Jyskälän voittoo olisin tänäkin vuonna. Vaan kun olemme köyhiä, ei maha mittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      155
      2904
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      282
      2581
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      58
      1718
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1609
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1520
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1246
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1173
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1124
    9. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1063
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      337
      1018
    Aihe