tietääkö joku...

uroksen omistaja avun tarpe...

...voiko "rottweiler-gurulle" :)eli J.A.U Yrjölälle pistää sähköpostia ja kysyä rotikan pidosta?

3

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yksittäisen ongelmat?

      Yllä jo lukikin kaikki tarpeellinen?

      • zöbä

        No, jos sinä lähettäisit niin ei varmastikkaan kiinnosta! Mistä sinä tiedät mitä tämä sähköpostia kyselevä tyyppi tahtoo hänelle sanoa?!! Saahan sitä ihminen lähettää, ja jos ei vastaa ni voivoi! (Anteeksi en tiedä sähköpostia, tulin vain kertomaan asiani tuolle edelliselle itse Järjelle.)


    • Herra Yrjölä on todellakin rotikka-guru, äärimmäisen taitava ja mukava ihminen, jonka kanssa on aina ilo keskustella. Jos sinulla hänen sposti-ositteensa on, niin tuskin kukaan voi kieltää sinua laittamasta postia. Eri asia sitten on kuinka hyvin Yrjölällä on aikaa postitella takaisin.

      Jos kysymyksesi liittyvät rotikan hankintaan ja koulutuksiin, niin suosittelen, että juttelet eri kasvattajien kanssa ja tulet itse treenikentälle seuraamaan treenejä. Jos sinulla on jo koira ja haet apuja sen koulutukseen, niin ota yhteys paikallisen rotikka alaosaston koulutusvastaavaan ja kysele koska treenit syksyllä starttaavat ja mene mukaan. Kukaan ei voi sähköpostitse ratkaista ongelmiasi esim. koulutuksen suhteen, vaan koulutusohjaajat voivat antaa sinulle oppia kentällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      150
      11392
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8092
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5864
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      161
      4634
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      10
      4626
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4321
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4183
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3477
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3230
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1731
    Aihe