tietääkö joku...

uroksen omistaja avun tarpe...

...voiko "rottweiler-gurulle" :)eli J.A.U Yrjölälle pistää sähköpostia ja kysyä rotikan pidosta?

3

355

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yksittäisen ongelmat?

      Yllä jo lukikin kaikki tarpeellinen?

      • zöbä

        No, jos sinä lähettäisit niin ei varmastikkaan kiinnosta! Mistä sinä tiedät mitä tämä sähköpostia kyselevä tyyppi tahtoo hänelle sanoa?!! Saahan sitä ihminen lähettää, ja jos ei vastaa ni voivoi! (Anteeksi en tiedä sähköpostia, tulin vain kertomaan asiani tuolle edelliselle itse Järjelle.)


    • Herra Yrjölä on todellakin rotikka-guru, äärimmäisen taitava ja mukava ihminen, jonka kanssa on aina ilo keskustella. Jos sinulla hänen sposti-ositteensa on, niin tuskin kukaan voi kieltää sinua laittamasta postia. Eri asia sitten on kuinka hyvin Yrjölällä on aikaa postitella takaisin.

      Jos kysymyksesi liittyvät rotikan hankintaan ja koulutuksiin, niin suosittelen, että juttelet eri kasvattajien kanssa ja tulet itse treenikentälle seuraamaan treenejä. Jos sinulla on jo koira ja haet apuja sen koulutukseen, niin ota yhteys paikallisen rotikka alaosaston koulutusvastaavaan ja kysele koska treenit syksyllä starttaavat ja mene mukaan. Kukaan ei voi sähköpostitse ratkaista ongelmiasi esim. koulutuksen suhteen, vaan koulutusohjaajat voivat antaa sinulle oppia kentällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      105
      9533
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      49
      4681
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1976
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1951
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1650
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1401
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      40
      1319
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      927
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      913
    10. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      912
    Aihe