Hei tuli vaan semmonen homma mieleen et pystyykö noita vanhempia Final Fantasy pelejä lataamaan netistä?
Onko mahdollista?
Nimetön
12493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
lataa tuolta super nintendo emulaattori ja ff pelit
http://www.rom-world.com/dl.php?name=Super_Nintendo&emulator=yes
tai tuolta gba emulaatori ja ff pelit
http://www.emuparadise.org/emulators/gba.php
FFI-FFVI ainakin on nopea ladata, ja lähtevät helposti pyörimään oikealla emulaattorilla (RockNESX, SNES9x).
Uudemmat, PS Onen aikaiset vievät sitten paljon enemmän tilaa, joten lataaminen kestää. Nekin lähtevät käyntiin emulaattorilla tai modatulla konsolilla.
Ehkä.
että kaikenmoinen piratismi on yksinkertaisesti perseestä..hommaile aina alkuperäisiä pelejä ,musaa ja leffoja...
Kiitos kaikille jotka viitsivät auttaa=D
Mäki oisin auttanu mut noi muut ehti ensin.
Onko tämä laillista?
mutta ei tossa ole moraalisesti kyllä mitään väärää, kun ei noita pelejä saa ostettua, enintään käytettynä jolloin pelin tekijät joka tapauksessa jäävät ilman rahaa.
Kyllä, se on laillista.
Ja auttamisen takia tarjoan linkit kaikkeen mahdolliseen. Jostain syystä tahdon ottaa vieruskaverin kainaloon ja kertoa tunteeni
http://www.coolrom.com/roms/snes/f/
Siitä vain lataamaan FF-pelejä.
Muista, että FFIII on sama kuin FF6. FF6 on japaniksi, kun taas III on englanniksi. Jotain ne saatana sähelsi, kuten aina, käännöksien kanssa.
Osaa Final fantasyistä ei julkaistu lännessä, joten ne jätettiin laskematta mukaan järjestyslukuun. Vähän sama kun minä en laske munaani pituuteen viimeistä 1000 metriä, koska se on tullut nussimisesta.
Kiitos vielä kerran kaikille jotka autoitte!