Kaljakellunta

Mites olisi kaljakellunta nilojokeen ensi kesänä?
7955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Taidan osallistua.

Äänestä

kylmä siideri, kiitos!

Äänestä

Niin et saa siellä varmaankin siideriäkin juoda.Järjestäisi vaan joku vaikka olut festareiden yhteydessä,niin olisi luvatkin kunnossa.Tiedä kuinka paljon sinne saisi lisää matkailijoita muualta.Kuitenkin joka penni tarpeeseen mitä matkailijat tuovat

Äänestä
  • Ei taitaisi festarin järjestäjät saada lupaa, meinaan vaan.... mutta mikään laki ei kiellä lähtemästä Gelluun niinku itekseen tai vaikka kamujen kaa.

    Äänestä

Sieltä ne raadot on sitten helppo naarata kun ei kovin levee joki

Äänestä

Eiköhän sinnekkin taas joku nuori mies täysine kaljamahoineen ravintolaillan päätteeksi voi joutua näiden Kuusamolaisten upotttajien toimesta?

Äänestä
  • sinusta hyvää huumoria?!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nilojokeen kirjoitti:

Mites olisi kaljakellunta nilojokeen ensi kesänä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu