Lancer ei käynnisty

Lancer 1.3 -98 pyörittää starttia ja akun varaus on erittäin hyvä, mutta ei käynnisty. Bensaakin on reilusti tankissa, mistähän lähtisi etsimään vikaa?

Sulakkeet tarkistin jo, miten releiden kunto tarkastetaan?
2333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vikä liittyy aika vahvasti virtalukon pohjaan. Tarkasta virtalukon pohja.

Äänestä
  • Kannattaa myös tarkistaa, tuleeko tulpille kipinät, jos ei vika voi olla tulppien johdoissa tai puolassa tai puolan johdossa, myöskin virranjakassa voi olla vikaa (hapettumista). Jos auto on uudehko niin sytytyksen ohjainyksikkökin voi olla tiensä päässä. Suosittelen, että tarkistat sytytys järjestelmä sekä polttoaineen syttöjärjestelmän(ainakin pumppu). Auttaisi jos voisit tarkentaa vikaselostua entisestään. Eli kuuluuko sivuääniä käynnistettäessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikävika kirjoitti:

Lancer 1.3 -98 pyörittää starttia ja akun varaus on erittäin hyvä, mutta ei käynnisty. Bensaakin on reilusti tankissa, mistähän lähtisi etsimään vikaa?

Sulakkeet tarkistin jo, miten releiden kunto tarkastetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu