Garmin GPSMap 76

olen hankkinut kyseisen laitteen, onko sen muistia mahdollista tyhjentää? Sinne oli ladattu jotain karttoja, joita kyseinen laite ei pysty avaamaan. Miten ne kartat saa poistettua
1208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun lataat MapSourcella laitteeseen kartan (karttoja) ne korvaavat kaikki laitteen muistissa ennestään olleet kartat. Eli myös ne toimimattomat häviävät sieltä. Mitään erillistä kartan poistotoimintoa ei ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pumba77 kirjoitti:

olen hankkinut kyseisen laitteen, onko sen muistia mahdollista tyhjentää? Sinne oli ladattu jotain karttoja, joita kyseinen laite ei pysty avaamaan. Miten ne kartat saa poistettua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu