vaihdoin 1.9 td xsaraan moottorin ja akku oli n.4 päivää pois nyt vilkuttaa ajoneston merkkivaloa eikä luonnollisesti yritäkkään käymään.onko mitään tehtävissä kotikonstein ai hinattava merkkiliikkeeseen
Vastaukset 4
JOs tuossa löytyy jo moottorin ohjauselektroniikkaa niin voi olla että reissu merkkiliikkeeseen on ilman muuta edessä. Ainankin monissa bensavehkeissä käy niin että jos ecu vaihtuu, joutuu virtalukon ja ecun opettamamaan toisilleen. Yksi noista ajoneston tehtävistä kun on toki sekin ettet voi esim vaihtaa virtalukkoa toisesta autosta varastettuun, eli tuossa koneenvaihdossa voi käydä niin että tiettyjen osien vaihtuessa ajonesto on ohjelmoitava uudelleen.
- Nimetön
no niin nyt taas kissa kulkee eli kun vaihoin koko moottorin niin syöttöpumppua ei tunnistanut kun siellä on joku siru joka myös yhteydessä ajonestoon. eli tietokoneyksikkö,virtalukko ja syöttöpumppu oltava samasta autosta niin ei tartte koodata.vaihdoin alkuperäisen moottorin syöttöpumpun ja heti käyntiin.
- ööää
Nimetön kirjoitti:
no niin nyt taas kissa kulkee eli kun vaihoin koko moottorin niin syöttöpumppua ei tunnistanut kun siellä on joku siru joka myös yhteydessä ajonestoon. eli tietokoneyksikkö,virtalukko ja syöttöpumppu oltava samasta autosta niin ei tartte koodata.vaihdoin alkuperäisen moottorin syöttöpumpun ja heti käyntiin.
Voiskosen sirun poistaa jotenkin? Ohittamalla johdolla, niin ajonesto ei toimisi. Citikoissa on ollut jonkun verran ajonestovikaa. Sen takia kyselen.
- jj1111
Helppo ohittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20965Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl513831- 49791
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59568Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560