eli siirsin IMG_1679 ja IMG_1680 kuvat takaisin kameraan samaan kansioon (muistikortilla) msitä siirsin ne kovolle. nyt kuvat ei näyt kamerassa poershot 720, vaan se sanoo että yhteensopimaton jpeg. missä vika mitään en ole muuttanut.
kuvat kovolta tak. m.kortille
miksi ei näy kamerassa
3182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Käytitkö jotain ohjelmaa, vai siirsitkö tiedostonhallinnassa hiirellä vetämällä kansiosta toiseen?
Tein kokeen Poweshotille linuxissa. Vedin yksinkertaisesti kuvat kansiosta toiseen ja kaikki toimii.
Jos sinulla ei sama menetelmä toimi niin vika on Windowsissa.
Siirto-ohjelmat on sikäli hankalia, että ne tuppaa tekemään omia merkintöjään kuviin, jolloin ne ei toimi. Esim. toiset ohjelmat uudelleennimeää kuvat, jolloin kamera ei välttämättä tunne niitä "omikseen".
ixussa (40) toimi toi siirto nyt PS ssä ei näy. tiedä mikä on.sama nimi ja sama kansio. tosin PS.ssä mulla on ollut koko ajan sama kansionumero siis 30 kuvaa tulee siihen. en tiä miten automaattisesti tekis vain 100-200 kuvaa per skansio
`??