syyllinenkö

Niin sitten työnantaja antoi lopputilin, kun sai tietää että sairastan paniikkihäiriötä.
2244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei tuollaista saa tehdä. Ota yhteyttä ammattiliittoosi.

Äänestä

Ihan laiton irtisanominen!!!olen itse erittäin vaativissa tehtävissä missä ,missä panoksena on ihmis henki,ja sairastan paniikkihäiriötä.eli ei työn vaativuuskaan voi olla syy...Ota heti pikimmiten yhtetyttä ammattiliittoon ja hommaa asianajaja,saat myös liitosta lainopillisia neuvoja!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jfhhj kirjoitti:

Niin sitten työnantaja antoi lopputilin, kun sai tietää että sairastan paniikkihäiriötä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu