Mahan kasvusta..

Siis miltä se tuntuu mahassa kun se pikkuhiljaa alkaa kasvaa? Ihan raskauden alkuvaiheessa? Tuntuuks se alavatsa jotenkin pinkeeltä, kovalta?
2487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ainakaan minulla tuntunut alussa yhtään miltään. Maha oli ihan pehmeä. Ihan loppuvaiheessa raskautta alkoikin sitten ihoa kiristään ja maha oli melkein kivikova.

Äänestä

tuntui ehkä vähän menkoilta, ja aluksi se kohdun kasvaminen vihlaisi välillä äkillisesti.

Hassua miten nopeesti unohtaa, millaista on ollut! rv 27 mutta silti en muka oikein muista miltä tuntui alussa. Sitäkään en enää muista miltä tuntui olla olematta raskaana :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hassu kysymyskö? kirjoitti:

Siis miltä se tuntuu mahassa kun se pikkuhiljaa alkaa kasvaa? Ihan raskauden alkuvaiheessa? Tuntuuks se alavatsa jotenkin pinkeeltä, kovalta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu