Pitäähän sitä olla yksi luolamies olla mukana. Nopea radalla, mutta täys susi muilla osa-alueilla julkisuudessa.
Juoma maistuu ja myöhästyy kaikenlaisista TÄRKEISTÄ tilaisuuksista. Keltanokalta oltaisiin heti otettu lisenssin pois.
Kimi on vain "erilaisuuden" takia
6
738
Vastaukset
- Tiedä vittuakaan
1. Juoma ei maistu Kimille silloin kun siitä olisi haittaa.
2. Myöhästymiset ei Kimin syy.- A. La
on median liioittelua. Aina kun mies nähdään ulkona on hän lehtien mukaan ollut ryyppäämässä. Se myy enemmän lehtiä kuin esim. "Kimi kävi salilla/lenkillä".
Myöhästymiset eivät ole olleet Kimin vika. Esim. yksi Kimin lennoista myöhästyi.
- vaan tavallinen
Kimihän on ihan samanlainen kuin toisetkin ikäisensä. Ryyppää ja remuaa. On tatuoitu kuten toisetkin huonon itsetunnon omaavat huonosti koulutetut. Myöhästelee kuten ikätoverinsa. Perso kauniille pimuille yms.
Ainoat poikkeukset ovat se että Kimi on autoilun huippukuski ja sen myötä huippurikas ja voi siten toteuttaa mielihalunsa.
Noilla tuloilla rellestäisi toisetkin suomalaisjätkät. Sekä minä.- etpäs
rällästä. tuo nyt on sitä tyypillistä vasemmistolaista ajattelua että kyllä sun pitää munkin eläminen maksaa kun kerta noin paljon tienaat.
- vaan tavallinen
etpäs kirjoitti:
rällästä. tuo nyt on sitä tyypillistä vasemmistolaista ajattelua että kyllä sun pitää munkin eläminen maksaa kun kerta noin paljon tienaat.
Et näköjään ymmärtänyt lukemaasi, lienet siis oululaisia.
Se että mieleesi tuli heti Kimin maksavan toistenkin ryyppäämiset ilmiantavat sinut kommariksi jotka tahtovat laiskotella valtion varoilla tai demariksi jotka haluavat laiskotella työnantajan varoilla.
Itse olen kokoomukselainen yrittäjä ja rellestäisin Kimin tavalla, kuten kaikki toisetkin suomalaisjätkät mikäli olisivat yhtä varakkaita kuin Kimi. Ymmärsitkö nyt, siis niillä tienaamillaan rahoilla, joita olisi yhtä iso kasa kuin Kimillä nyt on. Ei siis Kimin rahoilla.
Yrittäjänä minulla on velvollisuuteni verottajaa ja työntekijöitäni kohtaan mukaanlukien toiset laskuttajat. Niiden maksujen jälkeen jäävä rahamäärä on minun mutta siitä ei riitä samanlaiseen rellestykseen kuin Kimillä piisaa vaikka soisinkin niin tapahtuvan.
Osasinkohan kirjoittaa tarpeeksi helppotajuisesti vai olisiko pitänyt kayttää tikkuaakkosia ja tavuviivoja. - Juupajuu.......
etpäs kirjoitti:
rällästä. tuo nyt on sitä tyypillistä vasemmistolaista ajattelua että kyllä sun pitää munkin eläminen maksaa kun kerta noin paljon tienaat.
luetun ymmärtäminen ihan huipussaan...:D:D:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885101- 181792
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631636Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271517Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s101497Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit511175Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249307980- 196945
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7840