En löytänyt tästä aiheesta keskustelua, joten aloitan uuden. Elikkä tarvitsisin mielipiteitä Best-In ja Hubertus -koiranmakkaroista. Eikös niillä ole sama valmistaja. Mitähän eroa makkaroissa on kun ovat eri nimellä? Ovat nuo makkarat hyvää ravintoa koiralle, vai pitäisikö syöttää raksuja? Minusta nuo makkarat ovat koostumukseltaan lähempänä luonnollisempaa ravintoa kuin kuivat raksut. Tuleeko noista makkaroista allergioita, vetelää/kuivaa kakkaa ym? Mikä on Best-In ja Hubertus -makkaroiden hinta-laatusuhde. Ne eivät ole kovin kalliita, yksi makkara maksaa noin euron. Ne ovat kuitenkin suomessa valmistettuja ja uskoisin siis, että myös laadukkaita. Onko mitään järkeä tuoda eläinten ruokaa jostain Puolasta tai muualta kaukaa kuten Kanadasta??
Best-In ja Hubertus-makkarat
3
1562
Vastaukset
- Miako00
syödään Hubert-makkaraa, sillä koirani vatsa kestää sen. Muista makkaroista vatsa menee sekaisin (tai jos ei sekaisin, niin uloste on kuitenkin vetisempää..). En tiedä, mikä on syynä. Koirallani ei ole vehnä- tai muita allergioita.
- olla kuitenkin
koiran luonnollinen ruoka lihaa. Eikä 80% vettä ja loput vehnäjauhoa. Sitähän nuo makkarat melkeen on mitä katellu oon. Ei ne nappulatka paljoa siitä ole parempia,mutta kalliimmat voi olla huomattavastikin.
- Joo o
"Täysin lisä-, väri- ja säilöntäaineeton. Sopii naudanliha-, vehnä- ja soija-allergisille. Pakkaus voidaan hävittää polttamalla. "
"Sopii vehnäallergisille. Sopii siipikarjanliha ja vehnäallergisille. Väri- ja säilöntäaineeton. Pakkaus voidaan hävittää polttamalla. "
Kannattaa lukea tarkemmin.. suurin osa kuitenkin sopii vehnäallergisille...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273555Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142810Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212741Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162408Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt192352Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771762Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501678Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261666Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431401- 1441334