Mentolitupakkaa Puolassa?

Lauantaina reissuun!

Osaako kukaan kertoa, saako Puolasta (Gdansk) mentolitupakkaa (Esim Marlboro Lights Mentol, Berkley ym.) Ja minkähintaisia on savukkeet? Onko väliä mistä ostaa (kioskit, kaupat ravintolat, kadulta en siis ole lähdössä ostamaan..)?
Kiitos heille, jotka viitsii vastailla!=)

2

1065

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katsastusaseman päällikkö

      Ja halpaa on tupakka. Varsinkin jos käy esikaupunkialueilla pälyilemässä ja etsii tupakanmyyjiä, ketkä esim. autoista myy tupakkaa. Näinhän se Itä-Euroopassa menee.

    • mush

      Edullisemmasta päästä, vihreä Red&White maksaa vajaa 6pln, Pall Mall samoilla tienoilla, siitä sitten hinnat ylöspäin.

      Puolassa virallisissa askeissa on hinta printattu askin pohjaan, sen enempää ei kannata maksaa, halvemmalla tuskin saat oikeasta kaupasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      152
      2470
    2. 79
      1056
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      987
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      966
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      803
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      75
      633
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      91
      573
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      546
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      532
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      498
    Aihe