Haluan toivottaa ehdottomasti Kerviselle tsemppiä jatkaa kirjoituksiaan tänne!
Minusta on hyvä että joku saa kunnon keskustelua aikaan!
Kervisen aiheet ärsyttävät joitakuita! Se ei saa olla este kirjoituksille!
Kannustan Kervistä jatkamaan kannanottoja täällä, kiitos!
Minusta on hyvä että joku saa kunnon keskustelua aikaan!
Kervisen aiheet ärsyttävät joitakuita! Se ei saa olla este kirjoituksille!
Kannustan Kervistä jatkamaan kannanottoja täällä, kiitos!
Vastaukset 48
Vanhimmat
voinut saada keskustelunkin aikaiseksi,mutta sitä tuo ei ole.Kunnon keskustelua?Häh?
Näin on, kuka ei kestä totuutta älköön lukeko!
Tsemppiä meille kaikille muille, jotka joudumme sietämään karvinen&co terroria aina vain uusissa ketjuissa.
kotkalaista nurkkakuntaisuutta kertakaikkiaan,eivät ymmärrä yhteskunnallista keskustelua laisinkaan!
Kovin paljon kauemmaksi yhteiskunnallisesta keskustelusta on aika vaikea päästä. Yhden museotyöntekijän potkut? Yhteiskunnallista keskustelua? Hyvin menee!
ei täälä kukaan mitään potkuja vatvo kuin sinä,sinä jolla kervistä vastaan jotain että ihan huippaa,mene sopimaan asiasi Kerviselle äläkä kitise muille!
tuntuu tulevan sieltä sinun suunnalta.
asiasta, onneksi Asko ei pelkää kirjoittaa tänne, mulle se riittää, ethän sä tajua elämän tosiasioita kuiteskaan!
Tulipas aikamoinen väite melko kevein perustein. Toimitko aina kaikissa muissakin tilanteissa samanlaisin periaattein?
Tätä mieltä mä olen keskustelijoista, saatte olla toista mieltä ihan vapaasti!
Tätä menoa historian kirjoihin
Kirjoittanut: humanisti X 22.10.2006 klo 14.20
Arvoisat kirjoittajat: Tätä menoa varmasti kirjoitatte Asko Kervisen historian kirjoihin vankkumattomana oikeustaistelijana.
Jo nyt alkaa näyttämään siltä, että tämä ruljanssi ei vähällä unohdu. Mitä enemmän arvostelua tai suoranaista parjausta harjoitetaan, sitä varmemmin Kervinen korjaa hedelmät. Mihin tämä kaikki johtaa, on mielenkiintoista yhteiskunnallisestikin, mutta kuten läpi historian, vallalle päässyttä patoutumaa on vaikea ellei mahdoton pysäyttää.
Mielestäni tässä on kyseessä jonkinlainen luokkataistelukin myös Kotkan poliittista järjestelmää vastaan. Sillä onhan tunnettua, että kotkalainen meno on valtakunnallisestikin tarkasteltuna hyvin teollisuuslähtöistä ja voimakasta vasemmistolaisuuden tuomaa perinnettä. Ajat kuitenkin muuttuvat ja yksi suurin muutosvoima on juuri tämä internet-aikakausi, joka saattaa viedä tämänkin tapauksen (Kervinen) vuosiksi ihmisten tajuntaan ja sitä kautta myös jonkinlaiseen poliittiseen muutokseen.
Käyn päivittäin katsomassa onko Kervinen kirjoittanut tänne!
Asko kirjoittaa niin selkeästi ja aina pelkkää asiaa. Siinä on tietämättömien turha ruikuttaa. Hyvä Asko!!
jo enemmän kuin Överiksi.
Sä oot vaan kade kun Asko ymmärtää näitä asioita paljon sua paremmin.
Askon asia pitää hoitaa, kysymyksiä valtuutetuille esitetty. Vastauksia odotetaan!
Menee tälleen just, Askon kirjoituksissa painoarvoa ja kaikki Askon vastustajat tietää sen!
Askolle,jota en edes tunne!Katkera tyyppi täällä ainakin on kirjoitellut,sillä nimimerkillä.
Kervinen varmaa yks niitä ainoita jotka vetäiseen kirjoittajan kophdalle oman nimensä ja sehän ei täällä puskasta ampujien palstalla käy!
...tosiasioita, ei niitä piiloon saa!
Askon vahvuus sensuuria vastaan on internet ja hienot ystävät jotka auttoivat sivustojen perustamisessa ja kannustivat täälläkin asiaa!
kaiken Persuista? Ja viisas äänestäjä kyllä sitten osaa vetää omat johtopäätöksensä!!!
sinä olit niin rohkea että omalla nimellä laitoit? En minäkään...
Haluaisin kuitenkin tietää onko Kervisen kertomukset totta ja jos on niin miten tuollainen on ylipäätään mahdollista Suomessa?!
aikanaan, satun tietämään tuoretta tietoa näistä, Kervinen tulee saamaan moraalisen voiton joka hänellä on jo nyt ja vielä virallisesti oikeuden päätöksillä rehabiloinnin ja kaupunki ja sen virkamiehet joutuvat tunnustamaan tosiasit niinkuin ne on!
Katsokaahan vaan!
mutta noi Kervisen jutut eivät tunnu mahdollisilta Suomessa.Onhan hänelläkin varmaan ollut asianajaja ja jos hän on jonkun asian hävinnyt jo vaikka missä oikeusasteissa,niin se on sitten sou wot!
Asko saanut asiassaan oikeudelta muutoksenhaun pääkäsittelyn, revi siitä mitä haluat, mutta mä sanon että Kervinen ei ole sanonut vielä viimeistä sanaa noissa!
lumiukkoa,se vaan tuntuu kummalta,että vuosikausia jauhetaan yksiä potkuja,niitä kun tänäpäivänä tulee jokalähtöön!
jokos nyt tulee esille käänne, ajattelin kun tiedät, kerrotko lisää, vetoaako Kervinen mustaan listaan ja mitä asia koskee tarkemmin, niin että voitko tarkentaa?
...asiasta muuta kuin Asko hakenut oikeudelta muutoksenhakua ja saanut sen ja pääkäsittely oikeudessa on tosiasia!
vittu en usko tohon, sä bluffaat, on noita spämmejä nähty!!!
Näin se vaan on!
jaksamista ! kerviselle,älä enää hae myötätuntoa itellesi,kestä kuin mies.
tälle sun itkulle ei loppua näy*
http://www.kymensanomat.fi/Online/2008/02/12/Entinen museomestari sakkoihin nettisivuistaan/200834796445/4
En mä tarvi sun myötätuntoa enkä kenekääm muunkaan, mä kerron mitä satun tietämään ja mitä saan kertoa Askon luvalla tänne eli sen että Askon asia ei ole ollenkaan loppuun käsitelty! kymarin linkki ei kerro koko totuutta, ikävä asia sulle arvaan!
Ihmettelen tätä puhetta oikeudenkäynneistä,selvästi Kymen Sanomissa Kervinen hävinny, miks olis saanu yhtä äkkiä lupaa mihinkään enään??
Aloittaja kirjoittaa asiaa, tarvitsemme ennakkoluulotonta sanan säilää, muuten ei tule mitään!
...tämä suosiota ja epäsuosiota saanut kirjoittaja. Olemmeko ajatelleet kuinka joku yksittäinen henkilö voi joko ärsyttää tai miellyttää lukijoita?
Korrektina en mainitse kirjoittajan nimeä. Ristiriitaisia tunteita herättäneen kirjoittajan kannanottoja vuosia seuranneena päädyn täällä ainoastaan yhteen kysymykseen; pystyisinkö itse vallitsevassa tilanteessa samaan?
tähän Kervisen kijoitusten reagointiin tuolla tavalla. Ummehtunut suhtautuminen viittaa sivistymättömyyteen, vaikea hakea samanlaista muualta!
Onko keskustelussa esitettyihin väitteisiin suhtauduttava tosissaan myös Kotkassa http://sanomat24.fi/keskustelu/index.php?topic=1234.0 ??
http://askokervinen.net/avoin.html
Irtisanomis oikeudenkäynnistä tullut tuomio jossa ei ole myönnetty valitusoikeutta korkeimpaan oikeuteen.
Kunnianloukkausasiassa käräjäoikeus antoi tuomion ja valituksen jälkeen käsittely jatkuu hovioikeudessa.
muu kuin suunsoitto!
Kervinen hävinny hallin-oikeudessakin,ne ei antanu sille niitä papereita ja se oli slut eikä korkeimpaan oikeiteen menny sekään!
Tarkoituksella ajettu väärät ratkaisut kuten näistä asioista perillä olevat valtuutetutkin hyvin tietävät.
OIKEUTTA HALVENTAVAA TOLLANEN ISEKRITIKKI.OIKEUS ON OIKEASSA.TURHA VALITTAA.
ALOITA ASKO UUSI ELÄMÄ..ASIASI ON MENNEEN TALVEN LUMIA.
Tuon kovan enegiansa työn hakemiseen ja tekemiseen eikä näillä palstoilla valittamiseen.
Kelan työttömyyspäiväraha ei ole kovin suuri.
Työikäinen mies panostaa nyt riippumattomaan asemaan ja vapauteen.
Mitä tulee Kelan työttömyyspäivärahoihin, niin niiden suuruudesta en tiedä, eikä se minua kiinnostakaan, mutta mielenkiintoiset oikeudelliset avustajatoimeksiannot kiinnostavat ja tietenkin tämä kansalaiskeskustelu.
mielestä kansalaiskeskustelua?Kysyn ihan tosissani,koska mielestäni kansalaiskeskustelu on erilaista.Pitäis ainakin olla rakentavaa ei repivää ja turhanpäivästä höpinää.
Huomautan vaan tuomiosta joka Kerviselle annettu kunniankoukkauksesta viime keväänä.
"Kervisen aiheet ärsyttävät joitakuita! Se ei saa olla este kirjoituksille!" ..........Estettä saatta tulla tuomiosta, boikottiakin ehdotettu! Että näin!
Tsemppiä vaan!!