Crocs

apilanlehti1

Olisivatko crocsit mukavat rantalomalla vai hiostavatko helteessä liiaksi? Onko kokemuksia?

8

2984

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ovat...

      mutta niin helvetin pahannäköiset, etten ymmärrä miksi ihmiset sellaisia ankanlapoja käyttävät

      • käyttäjät....

        Niitä ei ihmisten ilmoilla käytä muut kuin
        suomalaiset ja spurgut. Nehän on puutarhakengät.

        Jenkeissä ja Kanadassa niitä näkee paljon
        spurguilla. Liekö sitten sikäläiset sossut ostaneet
        niitä halvalla.


      • aitoja crockseja
        käyttäjät.... kirjoitti:

        Niitä ei ihmisten ilmoilla käytä muut kuin
        suomalaiset ja spurgut. Nehän on puutarhakengät.

        Jenkeissä ja Kanadassa niitä näkee paljon
        spurguilla. Liekö sitten sikäläiset sossut ostaneet
        niitä halvalla.

        Ainakin meidän lomamatkalla oli kaikilla ruotsalaisilla aidot crocksit, ei mitään halpahalli tai reissumaakopioita. Mun mielestä ne on rumat, tyttärellä on ja pojalla kopiot, maastokuvioiset. Puutarhakengiksi hankkisin Birkenstockin vastaavat mutta umpinaisina ja korkeakantaisempina, silloin niistä olis edes jotakin hyötyä edes puutarhassa.


      • brititkin
        aitoja crockseja kirjoitti:

        Ainakin meidän lomamatkalla oli kaikilla ruotsalaisilla aidot crocksit, ei mitään halpahalli tai reissumaakopioita. Mun mielestä ne on rumat, tyttärellä on ja pojalla kopiot, maastokuvioiset. Puutarhakengiksi hankkisin Birkenstockin vastaavat mutta umpinaisina ja korkeakantaisempina, silloin niistä olis edes jotakin hyötyä edes puutarhassa.

        Brititkin näyttää vetävän rantakohteissa crocsit jalassa. Minä en ikinä.


      • hate

        Sen vuoksi päädyinkin Keen Yogui sandaaleihin.


      • glo
        hate kirjoitti:

        Sen vuoksi päädyinkin Keen Yogui sandaaleihin.

        joo nuo Keen sandaalit ovat toisi mukavat jalassa ja ilmavat,eikä enää hinnallakaan pilattu (24,50€)http://www.partioaitta.fi/


    • laastaria pakettikaupalla

      Olen paljon tekemisissä lasten kanssa ja on järkyttävää huomata a) kuinka paljon näitä halpoja kopiopilipaleja on kasvavilla muksuilla kesän ainoina kenkinä (niillä vissiin korvataaan sandaalit lenkkarit kumpparit?!) b) kuinka niillä ei voi kunnolla kiipeillä/juosta/pelata pelejä/kiikkua liukumäissä jne ja c) ja ennenkaikkea tänä kesänä lasten jalat ovat olleet ennätyshuonossa kunnossa - koko päivä puistossa näissä hiostavissa muovikengissä saa jalat ihan verille saakka rikki ja paraneminen tapahtuu erittäin hitaasti sillä muita kenkiä ei ole - samat hikipesät vaan haavaisiin jalkoihin seuraavanankin päivänä ja tulehduskierre on valmis. Järkyttävää muotivillitystä eikä järjen hiventäkään vanhemmilla nupissa. En tiedä ovatko kopiot ja ns aidot samaa materiaalia, mutta en todellakaan suosittele kellekään. Puutarhaankin löytyy parempia kenkiä.

      • Suomessa

        Suomessa niistä kynitään 44 euroa
        kun Jenkeissä ja Kanadassa saa alle
        20 euron.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2274
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1117
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      902
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe