Vaan asioista kysellään täällä? "voinko olla raskaana??" tehkää testi tai menkää suoraan verikokeeseen jossette ole varmoja koti testien tuloksista??!!
ja jos ette tahdo lapsia, käyttäkää kumia tai pillereitä!!
ja jos ette tahdo lapsia, käyttäkää kumia tai pillereitä!!
Vastaukset 4
Vanhimmat
No ihan samaa ihmettelen! Joka kaupasta saa nykyään raskaustestejä ja jopa ovulaatiotestejä. Siitä vaan kauppaan ja ostaa vaikka viisi kerralla ja testaa joka toinen päivä. Eiköhän ole aika varma tapaus, jos kaikki näyttävät saman tuloksen.
Nykyajan testit on niin tarkkoja, että takuulla näyttävät, onko istukkkahormonia veressä vai ei.
Ja jos asia oikein vaivaa, niin kyllä siitä mielenrauhasta maksaa yksityiselle rahan ja käy ultrassa!!!!
miksi te olette niin ahdasmielisiä.
antakaa toisten kysyä ja arvuutella.hypätkää kyssä yli, jos ette aio vastata.
Antakaa nyt herran jumala ihmisten kysellä ja tiedustella asioista. Kyllä he kaikki ovat varmaankin tekemässä raskaustestiä mutta sitä ennen haluavat kysellä oireista tai joistain muista raskauteen liittyvistä asioista.
Järki käteen ihmiset, ei tarvitse olla niin pirun ahdasmielinen. Ärsyttää lukea kun joka kerta kun joku pohtii olisiko raskaana, joku paukapää toteaa kylmästi ja törkeästi että tee se hemmetin raskaustesti pläääpläääää! Ärsyttävää.
tulleet vauvakuumeilijoista nyt tänne.
Itse ainakin kuumeilin muuten vaan, enkä kyselly "oonko raskaana", kun kroppa voi tehdä vale oireita. Piste.
Sit kun se testi on plussa niin sit on varmaa. Muuten se on vaan arvailua johon kenelläkään muulla ei oo vastausta.
Niin, ja minä todellakin ohittelen noi kyselyt. Ei kiinnosta.