Tänään koitti tuo kauan odotettu hetki kun sain sittareissa/multiturnauksissa 500. kerran rahat keskelle 70-30 johtoasemassa mutta voittoprosentti näyttää olevan vihuille tuo 70 vaikka todennäköisyyksien mukaan pitäisi olla toisinpäin.
Voisikohan joku vielä enemmän pelannut sanoa että meneekö tuo vielä normaalin swingin piiriin vai mistä lienee kyse.
Pyöreästi kun laskee niin jos minä voitan kaikki seuraavat 500 70-30 tilannetta, niin sitten ollaan taas aika lähelle todennäköisyyksien piirissä, mutta jostain syystä en usko niin tapahtuvan..
Tähän asti olen ollut sitä mieltä että pokeri ei ole tuuripeli, mutta toisaalta taas kun ajattelee, niin yksikään tuollainen tilanne ei ole mitenkään riippuvainen edellisen all-in tilanteen tuloksesta joten tuollaiset lukemat ovat mahdollisia jos on jotenkin syntyjään huono-onninen.. :-D
500
5
382
Vastaukset
- Trolli1
harvoin kuitenkaan näin asiallinen....
- gone with the river
Minä olin samassa veneessä kuomaseni. Minulta loppui tuo arpominen kun opiskelin isojen MTT (live)lopullisten finaalipöydän tyyppien statistiikkoja. Usein on niin että he ovat olleet turnauksen aikana itse all in esim 0-1 kertaa ennen finaalipöytää. Eli sä voit ollessasi esim TT-AA AQ-AK JQKsuittarit maksaa all in kavereiden puskuja jos se tarkoittaa itselläsi vain alle 1/5 pinostasi.
- huono-onninen
pokerisanasto ei tunne tuollaista sanaa, syntyjään huono-onninen. Pokerimaailmassa sinä olet joko fisu tai hero.
- asia menee
Oletko laskenut helmitaululla, tikkusormilla vaiko oikein johonkin trackeriin laittanut tilastot ja haluat näyttää siitä prntscreen kuvan?
- Salainen_Agentti
Veikkaan, että eipä taida olla trackerista tarjota screenshottia tälläkään epäonnen soturilla...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.854980- 983068
- 432916
- 1992422
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj302160- 1331979
- 1781580
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161511Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51449- 171355