Takajousen vaihto 124

Miten vaihdetaan????? Pitääkö irroittaa iskari, vai riittääkö et jousenpuristimella painetaan jousi kasaan ja otetaan pois?
1392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Rengas pois iskarin alempi pultti muistaakseni irti ja tukivarren sisemmän pään pultti auki tunkki hyvin alle vedät pultin pois ja lasket tunkilla tukivarren alas ja jousi pois kumit irti ja ne kiinni uuteen jouseen ja päinvastaisessa järjestyksessä nippelit kiinni ja uusilla jousilla matkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Topi mersumies kirjoitti:

Miten vaihdetaan????? Pitääkö irroittaa iskari, vai riittääkö et jousenpuristimella painetaan jousi kasaan ja otetaan pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu