http://img227.imageshack.us/my.php?image=img0168zb7.jpg
Viestini poistettiin aikaisemmin, eli se 100% todistaa että jotkut haluavat salata totuuden ufoista.
Viestini poistettiin aikaisemmin, eli se 100% todistaa että jotkut haluavat salata totuuden ufoista.
Vastaukset 10
Vanhimmat
sinulla, joskin aika karvainen ja rupinen..
En tosin tiedä, miten se tähän aiheeseen liittyy
taivaalta ja nuo pisteet ovat tähtiä, mikä kumma
se valopallo muu on kuin ufo?
kertoisitko jotain kuvan taustoista!
voi olla olemassa :D
UFO = tunnistamton lehtävä kohde, joten jos se on tunnistettu alukseksi niin se ei ole silloin enää UFO vaan alus.
Tätä olen täällä kymmenet kerrat ihmetellyt, että mikä tässä on niin vaikea tajuta :D Ilmeisesti kännykän säteily on pilannut aivomme, juutuubissahan säteilystä jopa popkornit poksahtelee :D
Mahdollisien humanoidien ohjaama avaruusalus ei ole siis UFO, jos se on tunnistettu ja UFOLLA ei välttis ole mitään tekemistä alienien kanssa vaan esim. naapurin pihalta heitetty frisbee on UFO, jos toisella pihalla aurinkoa ottava naapuri ei sitä tunnista.
Pilkunnussintaa jooh, mut tän pitäs olla peruscase, ei olla kuitenkaan enää tarhassa;)
- J
mikään uhvo ole.
Paljon toden-näköisemmin puun lehti, johon kameran salama osuu suht läheltä..eikä tuossa mitään tähtiä näy, vaan vesipisaroita, jotka näkyvät kirkkaina pisteinä samasta syystä kuin puun lehtikin..tai sit ne on tosi pieniä tähtiä, kun mahtuvat taustalla olevan puun ja kameran väliin.
Tätä kuvaa otettaessa ei ole käytetty salamavaloa.
Jos olisi käytetty, niin taustalla vasemmalla näkyvä puu näkyisi valaistuna.
Mutta kun ei...
Saat wannabe-ufo-debunkkaaja keksiä paremman selityksen.
Yritäs uudelleen
Joo kirkkautta säätämällä kuvasta löytyi katu/tie tuon uhmon alta. Osa "tähdistä" on kaukaa horisontista näkyviä kerrostalojen ikkunoiden valoja.
Eli kuva on otettu yläviistosta parvekkeelta tai kerrostalon ikkunasta. Tämä ns ufo on tälläkertaa ikkunalasista heijastuva lampun kupuosa.
Kuvan exiff tiedoista löytyi sitten jo muutakin mielenkiintoista jonka avulla ko. 100%totuudenpuhujan mystinen henkilöllisyys alkaa hahmottua.
Analyysisi kuvasta on 90% oikein
viistosta kuvattuna :D
Otin parvekkeeltani pihalampusta vastaavan, hieman selkeämmän kuvan...tosin alemmasta kerroksesta kuin alkuperäinen, kuvattuna.
http://img223.imagevenue.com/img.php?image=92076_Lamppu_123_338lo.JPG