ulkomaalaiset marjanpoimijat

kohtelijaita ovat noi ulkomaalaist marjanpomijat vilkuttavat ohikulkijoille................
4944
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ovat kohtelioita verrattuna suomalaisiin, raakana poimitaan ja saata peetä huuvetaan.

Äänestä
  • Kävin tänään tsekkaamassa vähän mustikka ja puolukka-alueita lakapoiminnan ohessa,niin panin merkille,että heikolta näytää mustikan ja puolukan tilanne.Lakkaa on ollut kohtuullisesti,mutta halla vei osan lakkasadosta ja kyllä niitä raakana poimijoitakin näyttää vielä nykyisinkin olevan.Siinä ei ole mitään järkeä ainakaan itselle poimia,kun niissä ei ole mitään vitamiineja.Kelvanneeko ostajille ,niin sitä en tiedä.

    Äänestä

Joutaahan vilkuttelemaan, kun ei ole mitä poimia.

Äänestä

meille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fngkhfdgihfgjklhdlgfkj kirjoitti:

kohtelijaita ovat noi ulkomaalaist marjanpomijat vilkuttavat ohikulkijoille................

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu